Materiał Partnera

Rodzaje wózków dziecięcych

Rodzaje wózków dziecięcych

Wózki dla dzieci mogą mieć różne rodzaje. Najczęściej wyróżnia się wózki wielofunkcyjne 3w1 i 2w1. Dostępne są także wózki bliźniacze oraz spacerówki typu parasolka lub w standardowym rozmiarze. Jaki wózek przyda się niemowlakowi, a jaki większemu maluchowi? Dowiedz się, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje wózków oraz jaki i kiedy warto wybrać.  

Czy warto kupić wózek 2w1 lub 3w1?

Dużą popularnością na rynku cieszą się wózki 3w1, które zawierają wózek głęboki (gondolę), spacerówkę oraz nosidło. Zainteresowanie znajdują także wózki 2w1, w których znajduje się gondola i spacerówka. Tego typu wózki wielofunkcyjne sprawdzą się u rodziców, którym zależy na szybkim skompletowaniu wyprawki. Warto podkreślić, że np. wózek głęboki jest potrzebny zaledwie na pierwsze 6 miesięcy życia dziecka – z takiego wózka bobas szybko wyrasta, dlatego warto, by zabiegani rodzice mieli pod ręką przygotowaną spacerówkę, do której sprawnie będą mogli przesadzić malca. Tym samym, decydując się na wózek wielofunkcyjny wybierają wózek, który rośnie z dzieckiem.

Co trzeba wiedzieć kupując wózek bliźniaczy?

Wózek bliźniaczy wyglądem nie odbiega od tradycyjnego wózka głębokiego bądź spacerówki, różni się jednak rozmiarem, gdyż musi pomieścić dwójkę dzieci.

Dużą popularnością cieszą się wózki o niezależnych od siebie, poszczególnych elementach. Rodzice coraz częściej decydują się na nie, gdyż dzieci mają różnorakie potrzeby, a dzięki temu mogą je dowolnie dopasować – podkreśla specjalista ze sklepu „Świat Dziecka” z Krakowa.

Dlatego kupując wózek bliźniaczy, warto zadbać o to, by miały oddzielnie zamontowane siedziska (lub gondole), a także aby można je było zamontować w różnych kierunkach. Decydując się na wózek dla bliźniaków, także można wybrać model 3w1 lub 2w1, co sprawi, że wózek posłuży dłużej.

Kiedy sprawdzi się wózek spacerowy?

Wózek spacerowy przydaje się do przewożenia maluchów, które już siedzą i zazwyczaj sprawdza się do 3. roku życia. W ofertach producentów znajdują się wózki typu parasolka bądź wózki spacerowe w standardowym rozmiarze. Spacerówka typu parasolka jest lekka, szybko się składa, zajmuje mało miejsca oraz jest prosta w budowie. Z kolei drugi z nich ma solidną ramę, jest cięższy, może się składać (najczęściej na pół), ale nie musi, posiada amortyzację oraz dodatki takie jak np. daszek. Warto podkreślić, że spacerówka typu parasol to idealny wózek na zakupy bądź spacer, gdy dziecko już chodzi, ale czasem szybko się męczy. Z kolei wózek spacerowy w standardowym rozmiarze to opcja dla dzieci, które chętnie uczestniczą w spacerach aktywnie (bez drzemki), ale nie są zainteresowane tak mocno chodzeniem.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz