Artykuł sponsorowany

Rodzaje wkładów do filtrów wody

Rodzaje wkładów do filtrów wody

Woda, która trafia do naszych kranów, z pewnością nie jest idealna, a już na pewno nie jest wskazane jej bezpośrednie spożycie. To kwestia zanieczyszczeń, które paradoksalnie trafiają do wody już po jej dystrybucji ze stacji uzdatniania – mowa tu o zanieczyszczeniu wtórnym. W naszym artykule przyjrzymy się nowoczesnym filtrom, które oczyszczają wodę już w naszych domach, omawiając rodzaje wkładów.

Nablatowe i podblatowe filtry do samodzielnego montażu w domu

Ciekawym rozwiązaniem, które pozwala na oczyszczenie wody płynącej z naszych kranów do tego stopnia, że nadaje się ona bezpośrednio do spożycia (i oczywiście nie tylko do tego), jest mikrofiltracja. Filtracja to proces przepływu wody przez drobne kanaliki łączące dwa naczynia – w procesie mikrofiltracji wielkość porów materiału filtracyjnego to 0,1-1,0 mikrona.

Przyjrzeliśmy się konkretnemu rozwiązaniu: to filtry, które charakteryzuje dokładność filtracji od 0,1 do 0,5 mikrona. Do wyboru mamy pojedyncze filtry z wymiennymi wkładami ceramicznymi z węglem aktywnym, a do tego wkłady do usuwania twardości i wkłady do usuwania azotanów. Inna opcja to trzykolumnowe filtry do wody Olympus+, które łączą wymienione wkłady.

Trzykolumnowe filtry do wody Olympus+

Przyjrzeliśmy się konkretnie trzykolumnowemu filtrowi do wody Olympus+, który znaleźliśmy w ofercie polskiego dystrybutora, firmy Intacto z Katowic. Zacznijmy od tego, że dostępne są dwa warianty filtrów: nablatowy i podblatowy. Woda, przepływając przez kolejne kolumny z określonymi wkładami, najpierw pozbawiana jest azotanów i twardości, a następnie „doczyszczana” dzięki mikrofiltracji do takiego stopnia, że można ją spokojnie spożywać bez konieczności wcześniejszego przegotowania. To woda bezpieczna dla naszego zdrowia, smaczna i… znacznie tańsza od wody, którą kupujemy w butelce, bo jej litr kosztuje grosze – dosłownie.

Kompaktowy filtr kolumnowy do wody pozwala nam sporo zaoszczędzić, gdy zamiast kupować wodę butelkowaną, nalewamy sobie wody z kranu do butelki wielorazowego użytku, dzbanka itp. Idąc dalej tym tropem to też oszczędność dla naszego środowiska naturalnego. Ile butelek wody rocznie średnio kupujemy? – Nie trzeba nawet tego dalej komentować.

Naprawdę opłaca się zainwestować w porządny system filtracji wody i później co jakiś czas wymieniać wkłady filtracyjne, by móc zaoszczędzić kilkaset złotych rocznie i do tego przyczynić się do lepszego stanu naszego środowiska naturalnego.

Mniej wyprodukowanego plastiku to dłuższa przyszłość naszej planety, pamiętajmy o tym!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz