Materiał Partnera

Rodzaje wag przemysłowych

Rodzaje wag przemysłowych

Wagi są urządzeniami służącymi do pomiaru ciężaru. Możemy skategoryzować je w zależności od metody działania. Innym zaś podziałem jest podział ze względu na ich przeznaczenie. Dziś przyjrzymy się szczegółowo wagom przemysłowym. Praktycznie żadna większa firma nie jest w stanie sprawnie bez wagi przemysłowej funkcjonować! Bez względu na branżę. Jakie wyróżniamy typy wag w przemyśle? Dowiedz się.

Wagi przemysłowe

Wagi przemysłowe montuje się w miejscach, w których konieczne są pomiary pojazdów. Tak intensywna eksploatacja jest bardzo dużym obciążeniem, dlatego też wagi te budowane są z elementów stalowych lub stalowo-betonowych, aby zwiększyć ich trwałość. Jednym z najczęstszych zastosowań to ważenie pojazdów ciężarowych w celu pobrania opłat, obliczania załadunku czy też kontroli bezpieczeństwa dróg. Kolejne zastosowanie znajduje się w miejscach, gdzie rodzaj sprzedawanego towaru utrudnia zważenie go osobno. Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np. JJ Tech Przedsiębiorstwo Automatyki i Pomiarów Jerzy Kostuś, która w swojej ofercie posiada m.in. wagi przemysłowe.

Wagi hakowe

Wagi hakowe stosowane są tam, gdzie nie ma wystarczająco miejsca na ustawienie wagi platformowej, przy ważeniu towarów wielkogabarytowych, nieforemnych lub gdy waga musi być często transportowana. Ich budowa jest stosunkowa prosta, dlatego też wagi hakowe najczęściej spotykane są w warsztatach samochodowych, rolnictwie, rybołóstwie oraz w hurtowniach i większych placówkach handlowych.

Wagi paletowe

Wagi paletowe sprawdzają się w miejscach, w których przechowywane towary składuje się na paletach - jak sama nazwa na to wskazuje. Wagi paletowe charakteryzują się tym, że posiadają stosunkowo niewielki ciężar własny. Można używać je jako wagi mobilne, a dodatkowe udogodnienia w postaci ręcznego uchwytu i rolek transportowych ułatwią przeniesienie w dowolne miejsce Wszystkie typy wag paletowych dodatkowo możemy podzielić na te tylko do wewnętrznych potrzeb danej firmy oraz te w wersji legalizowanej, czyli takiej, która służy jedynie do celów handlowych i rozliczeń z kontrahentami, czy obliczania podatków.

Wagi platformowe

Wagi platformowe są urządzeniami, które charakteryzują się dużą nośnością, nawet do kilkunastu ton. Zastosowanie dla siebie znajdują wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba ważenia dużych ładunków, czyli głównie w przemyśle, zakładach wytwórczych, dużych hurtowniach oraz skupach płodów rolnych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz