Materiał Partnera

Rodzaje szklanych kabin prysznicowych typu walk-in

Rodzaje szklanych kabin prysznicowych typu walk-in

Polacy chętnie montują kabiny prysznicowe zarówno w mieszkaniach z małymi łazienkami, jak i w domach, w których wydzielono większe pomieszczenia łazienkowe. Prawdziwym trendem wnętrzarskim są zaś modele pryszniców bez brodzików ze szklanymi nieruchomymi panelami oraz bez drzwi. Zwie się je kabinami prysznicowymi walk-in, a można zamówić je według własnego projektu w pracowni szklarskiej. Jakie rodzaje tego typu konstrukcji warto wyróżnić?

Konfiguracje paneli szklanych w kabinach walk-in

Kabiny prysznicowe typu walk-in to konstrukcje bardzo proste. Nie oznacza to jednak tego, że ich rodzajów jest niewiele. Wręcz przeciwnie, szerokie możliwości projektowe, jakie oferują pracownie szklarskie i sam surowiec, jakim jest szkło, pozwalają przygotowywać naprawdę ciekawe rozwiązania do łazienek.

Pierwszy podział kabin prysznicowych typu walk-in dzieli je na panele ze specjalnymi profilami aluminiowymi czy stalowymi lub też bez nich. Wiele osób stawia na niemalże przezroczystą i nienaruszoną metalem taflę szkła. Inni wybierają zaś szkło wmontowane w aluminiową kratę polakierowaną np. w kolorze czarnym.

Kolejny podział kabin prysznicowych walk-in wiąże się zaś z ilością ścianek szklanych i ich położeniem względem ścian. Postawić można na jedną taflę lub nawet dwie czy też trzy. Kąty ich położenia wedle ścian mogą być zaś różne. Na ogół kabiny typu walk-in tworzy się jednak z jednej płyty szklanej, która zamyka wnękę łazienkową. Może ona również być prowadzona po prostu równolegle do ściany wyposażonej w baterię prysznicową, słuchawkę oraz deszczownicę.

Trzeci podział kabin w modelach walk-in dotyczy zaś estetyki ich paneli szklanych. Mogą one być bowiem  długie do ziemi lub mogą też „wisieć” około metra od posadzki. Samo szkło może być w 100% przezroczyste, a także przyciemnione, barwione, grawerowane oraz wzorzyste. Wiele osób stawia na tafle matowe mleczne.

Z jakiego szkła tworzy się kabiny prysznicowe walk-in?

Kabiny prysznicowe typu walk-in tworzone są przede wszystkim ze szkła hartowanego zwanego szkłem bezpiecznym ESG. Taki materiał w przypadku uszkodzenia pęka w specyficzny sposób, tworząc swoistą mozaikę setek drobnych i nieostrych kawałków, które nie mogą zranić człowieka. Tafla nie upada zatem na ziemię i nie stwarza realnego zagrożenia dla użytkowników kabin walk-in. Warto też podkreślić, że szkło hartowane jest niebywale odporne na chemię, znaczną siłę uszkodzenia, na porysowanie, a także na niskie i wysokie temperatury. Nic zatem dziwnego, że jest dzisiaj tak cenione na rynku.

Jeśli chodzi zaś o estetykę paneli szklanych, producenci wykorzystują do ich produkcji szkło float, optiwhite, a także wspomniane szkło matowe. Popularne są również szkła z nadrukiem i grawerunkiem oraz tafle szklane barwione w masie. Rodzajów kabin typu walk-in ze względu na estetykę jest zatem wiele. Każdy powinien jednak w pierwszej kolejności wybierać konstrukcje ze sprawdzonego i certyfikowanego szkła bezpiecznego.

Kabiny prysznicowe walk-in na specjalne zamówienie

Kabiny prysznicowe tworzone są dzisiaj w setkach różnych wersjach zarówno jeśli chodzi o estetykę szkła, jego typ, elementy dodatkowe, jak i wymiary. Podkreślić jednak warto, że znacznie lepszym rozwiązaniem od zakupu gotowych katalogowych konstrukcji z salonów łazienkowych jest zaprojektowanie kabiny walk-in wraz z doświadczonym szklarzem, który wykona zlecenie według gustów, potrzeb i pomysłów klienta. Taką usługę proponuje pracownia szklarska MAJSTER GLASS, która realizowała wiele niestandardowych zamówień, nawet dotyczących kabin walk-in pod skosy poddasza.

Zalety kabin typu walk-in

Niezależnie od rodzaju wybranej do łazienki kabiny typu walk-in stanie się ona w pomieszczeniu pięknym elementem aranżacyjnym. Szkło optycznie powiększa wnętrze, nadaje mu lekkości i naturalności, a także idealnie łączy się z innymi materiałami. Kabiny typu walk-in pasują zatem do łazienek w stylu awangardowym, nowoczesnym, industrialnym, klasycznym czy skandynawskim. Ich dużą zaletą jest też trwałość, odporność na uszkodzenia czy osady i kamień, a także łatwość w czyszczeniu. Komfort użytkowania kabin walk-in również jest duży. Z powodzeniem mogą wybrać je nawet osoby niepełnosprawne.  

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz