Materiał Partnera

Rodzaje stosowanych dzisiaj dekoracji okiennych

Rodzaje stosowanych dzisiaj dekoracji okiennych

Dekoracje okienne, czy techniki osłonowe? Pojęcie to dzisiaj może być wymienne, ponieważ rynek jest w stanie zagwarantować zarówno bardzo funkcjonalne, jak i estetyczne wyroby. Stanowią je żaluzje, plisy, rolety, firany, a także oczywiście zasłony. Warto przy tym wiedzieć, że można z powodzeniem wykorzystywać je we wnętrzach użyteczności publicznej, reprezentacyjnych, biurowych, czy też mieszkalnych. W branży dekoratorstwa okien ograniczeniem jest bowiem tylko wyobraźnia!

Firan i zasłony – tkaniny dekoracyjne

Pierwszym rodzajem dekoracji okiennych są tkaniny: zasłony i firany. Występują one w różnych wersjach. Można bowiem wykorzystywać do ich produkcji woale, tiule, markizety, żakardy, organtyny, koronki, satynę, taftę, czy bawełnę. Ostateczny wygląd danego wyroby zależy zaś od wykończenia, czym zajmują się takie pracownie, jak Salon firan i zasłon NEPO. Dowodem na różnorodność tkanin dekoracyjnych jest bogata oferta tego podmiotu. Składa się ona z ponad 2000 wzorów produktów, które są przygotowywane na zamówienia klientów indywidualnych, czy też instytucjonalnych. Firany oraz zasłony z powodzeniem mogą zdobić okna domów, biur, hoteli, restauracji, urzędów, czy też innych przestrzeni, dla których estetyka jest bardzo ważna. Wybierając firany/zasłony należy jednak pamiętać także o doborze ich przypięć: na żabkach, przelotkach, czy też taśmach. Nowoczesnym trendem jest dzisiaj wybór tych, które będą harmonizowały się z elektrycznymi karniszami, zdalnie bądź automatycznie sterowanymi.

Rolety i plisy

Drugim rodzajem dekoracji okiennych, które mogą, ale nie muszą współistnieć z firanami, czy zasłonami są rolety i plisy. Dzisiaj są one wykorzystywane, jako ozdoby oraz techniki osłonowe, nie tylko w łazienkach, kuchniach, sypialniach oraz pokojach dziecięcych, ale także w salonach czy biurach. Mogą one bowiem być bardzo proste i minimalistyczne lub też wzorzyste oraz krzykliwe. Wszystko zależy od upodobań klientów. Warto jedna wiedzieć, że trendem ostatnich lat są rolety noc-dzień, a także plisy – rolety, które przypinają rozciągniętą harmonijkę. Ich zaletą jest możliwość montowania nie tylko od góry okna, ale także w wybranym jego miejscu – nawet od dołu!

Żaluzje drewniane i metalowe

Żaluzje zarówno drewniane i metalowe to kolejne elementy dekoracyjne okien. W porównaniu do poprzednich rozwiązań są one jednak przytwierdzane niemalże na stałe, dlatego warto zadbać o wybór tych, wysokich jakościowo i o niepowtarzalnym designie. Żaluzje drewniane oraz metalowe występują w różnych kolorach, a ich listwy mogą mieć odmienne szerokości i grubości. Warto szczególnie pochylić się jednak nad żaluzjami zewnętrznymi – naokienne, natynkowe, czy też fasadowe. Nie pełnią one tylko i wyłącznie dekoracji – głównie elewacyjnej budynków – ale także ważną funkcję osłonową. Dobre żaluzje zewnętrzne latem chronią przez nadmiernym przegrzewaniem pomieszczeń, a zimą przed utratą ciepła. Przynosi to znaczne oszczędności finansowe. Tego typu rozwiązania wspierają również wyciszenie akustyczne z otoczenia, a także są zabezpieczeniem antywłamaniowym.

Opracowanie:
Warszawa, Odyńca 69
tel. 22 646 25 52
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz