Materiał Partnera

Rodzaje stolików pod aparaturę medyczną

Rodzaje stolików pod aparaturę medyczną

Praktyczne stoliki pod aparaturę medyczną o wysokiej funkcjonalności i stabilnej konstrukcji sprawdzają się w szeroko pojmowanej fizykoterapii. Występują w wersji z półkami, szafkami pod akcesoria i szufladami. Wybór konkretnego rozwiązania uzależniony jest oczywiście od specyfiki danego gabinetu. Który stolik pod sprzęt medyczny wybrać? Jakie są popularne ich rodzaje?

Stoliki z półkami

Pierwszą grupę produktów stanowią standardowe modele stolików z półkami. To elementy o dość prostej, aczkolwiek funkcjonalnej konstrukcji, które nadają się do uniwersalnego zastosowania medycznego. Nie zawsze bowiem zachodzi konieczność korzystania z dodatkowych szuflad i innych udogodnień, które przecież kosztują.

Optymalna ilość półek w takim modelu powinna wynosić co najmniej 3. Idealnie, jeśli stolik wykonany jest z wytrzymałych materiałów, ma stabilną konstrukcję oraz kołka, które pozwalają na bezpieczny transport po całym pomieszczeniu zabiegowym.

Stolik z szafką pod akcesoria

Bardziej zaawansowane są już stoliki pod aparaturę medyczną z szafkami. Można w nich przechowywać przydatne akcesoria medyczne. System jezdny w takich produktach to zazwyczaj kółka.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę przy wyborze stolika tego typu? Na przykład na to, czy producent zadbał o uchwyt na kable. To ważny i bardzo praktyczny element, który zapewnia specjaliście wygodne przeprowadzanie badań.  

Stolik z szufladą na akcesoria

Wygodnym rozwiązaniem będą także stoliki pod aparaturę medyczną z szufladą na akcesoria. Korzystanie z najpotrzebniejszych narzędzi jest więc łatwe i intuicyjne, a rzeczy nie kurzą się i są mniej narażone na zgubienie.

Warto rozejrzeć się za meblami medycznymi tego typu od najbardziej zaufanych dostawców. Przykładowo w sklepie online Resmedica wyposażysz się w wysokiej jakości stolik z szufladą ELEGANT – wykonany z odpornych komponentów, estetyczny, osadzony na stabilnej konstrukcji. Ma kółka z hamulcami, które zapewniają bezproblemowe przemieszczanie stolika po gabinecie.

Stoliki specjalistyczne dedykowane aparatom marki ASTAR

Ostatnią grupę omawianych produktów stanowią stoliki pod aparaturę medyczną ASTAR. Nowoczesny stolik pod aparaturę medyczną Versa z regulowaną wysokością sprawdzi się w wyspecjalizowanych gabinetach, gdzie zachodzi konieczność korzystania z trzech aparatów jednocześnie. Szerokie kółka z blokadami hamulcowymi gwarantują mobilność i bezpieczeństwo w czasie wykonywania zabiegów.

Mebel Versa można konfigurować, dopasowując go do indywidualnych potrzeb danej placówki. Bardzo przydatnymi elementami są w tym przypadku uchwyty na elektrody, ssawki, butelkę żelu lub ręcznik papierowy, które można dodawać lub odejmować od konstrukcji – cena ostateczna uwarunkowana jest obecnością i ilością danych udogodnień.

Dużą popularnością cieszy się również pokrewny typ stolika pod aparaturę medyczną, mianowicie dwupółkowy model Versa X. W wyposażeniu standardowym można znaleźć m.in. dwa elementy mocujące na pojemnik z żelem, uchwyt na ręcznik papierowy, elementy mocujące do zasilacza oraz nakładkę na półkę przeznaczoną do aparatu Impactis M. Versa X zawiera także praktyczną szufladę na akcesoria.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz