Materiał Partnera

Rodzaje środków smarnych

Rodzaje środków smarnych

Towot czy ŁT4, kiedyś powszechnie stosowane, dziś, dzięki nowoczesnym technologiom, zostały zastąpione wyszukanymi i specjalistycznymi produktami o udoskonalonej strukturze, zawierającej precyzyjnie dobrane do konkretnego rodzaju środka domieszki. Mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki swej różnorodności można je dostosować do określonych warunków oraz miejsca pracy.

Oleje

Oleje powstają w większości w oparciu o procesy nanotechnologiczne. Są najczęściej wykorzystywane do smarowania części urządzeń i maszyn pracujących na bardzo wysokich obrotach albo w wysokich temperaturach. Do tego mają świetne właściwości zwilżające i doskonale odprowadzają ciepło z miejsca smarowania. Posiadają szeroki zakres zastosowania. Wykorzystuje się do smarowania sprężarek, łańcuchów, łożysk ślizgowych, instalacji hydraulicznych czy przekładni.

Oiltrans to firma z Wrocławia, która swoim klientom proponuje szeroką gamę olejów, m.in. oleje dla lotnictwa, do pomp próżniowych, do uszczelnień czy oleje biodegradowalne.

Smary

Smar jest produktem o płynnej, półpłynnej lub stałej konsystencji. Używamy go wszędzie tam, gdzie chcemy zmniejszyć tarcie ruchomych części maszyn. Smary są uzyskiwane poprzez połączenie oleju bazowego (olej mineralny lub syntetyczny) z zagęszczaczem (mydło metaliczne, silikażel, bentonity) i odpowiednimi ulepszaczami. Substancje te stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest złagodzenie tarcia pomiędzy poszczególnymi elementami mechanizmu, które ścierają się ze sobą. Wszędzie tam, gdzie nie można zastosować smaru płynnego bądź półpłynnego – np. z przyczyn konstrukcyjnych, wykorzystuje się smary stałe, które są połączeniem oleju bazowego z odpowiednią substancją zagęszczającą, dzięki której smar pozostaje w miejscu smarowania i zapewnia ochronę przed tarciem i wpływem takich czynników jak np. wilgoć. Firma OilTrans oferuje smary do centralnych układów smarowania, smary biodegradowalne, smary sodowe kompleksowe, smary półpłynne, czy specjalistyczne smary do wrzecion.

Pasty

Pasty mają praktycznie taką samą budowę co smary. Przy czym procent suchych substancji smarujących jest tu znacznie wyższy. Daje to gwarancję wysokiej jakości smarowania, ma działanie antykorozyjne oraz antyadhezyjne (zapewniają wysoką przyczepność). Dzięki temu pasty te mogą być stosowane w bardzo niskich temperaturach oraz ekstremalnych ciśnieniach. Pasty dzielą się m.in. na smarne oraz montażowe i znajdują zastosowanie podczas wciskania bolców oraz trzpieni. Są wykorzystywane do połączeń śrubowych i do kół zębatych.

Wszystkie produkty oferowane przez Oiltrans są wysokiej jakości i pochodzą od producentów czołowych marek, jak Lotos, Shell, Kluber czy Castrol/BP. Są dedykowane dla przemysłu wytwórczego, farmaceutycznego, lotniczego czy spożywczego.

Opracowanie:
Wrocław, Kleczkowska 52
tel. 71 328 96 01
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz