Artykuł sponsorowany

Rodzaje sejfów do domu i biura

Rodzaje sejfów do domu i biura

Sejf to świetny sposób, aby bezpiecznie przechowywać newralgicznie dokumenty, wartościowe przedmioty, broń, klucze do innych skrytek i wiele innych rzeczy. Dzięki niemu można zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie oraz zadbać o interesy firmy. Na rynku istnieje szeroki wybór różnorakich sejfów. Czym się od siebie różnią i który wybrać do własnych potrzeb?

Uniwersalny sejf

Większość sejfów pełni tę samą rolę – ma ochronić wartościowe przedmioty przed dostępem osób trzecich. Wybierając odpowiednie zabezpieczenie trzeba zwrócić uwagę na wiele parametrów, oprócz jego rodzaju i sposobu montażu. Ważne są: pojemność, materiał, z którego został wykonany, odporność na ogień, wielkość, rodzaj użytych zabezpieczeń. Warto pamiętać też, że zastosowanie sejfu do ochrony wielu przedmiotów pozwala na zmniejszenie ceny ich ubezpieczenia lub negocjację z agentem lepszych warunków. Oprócz niematerialnych korzyści, takich jak poczucie bezpieczeństwa, inwestycja w sejf może przynieść realne oszczędności.

Sejf w meblach

Bardzo ciekawym i wygodnym sposobem na zabezpieczenie wartościowych przedmiotów jest zakupienie sejfu meblowego. Można go wmontować w biurko, komodę, szafę lub inną konstrukcję w swoim biurze. Jest to świetna opcja szczególnie dla kadry wyższego szczebla i prezesów firm, którzy mają zabezpieczone dokumenty czy gotówkę zawsze przy sobie w trakcie pracy. Takie rozwiązanie to nie tylko dodatkowe poczucie bezpieczeństwa, ale też komfort korzystania z przechowywanych przedmiotów w czasie spotkań. Ich montażem zajmuje się przedsiębiorstwo SZB Plus, w którego ofercie znaleźć można też właśnie różnego rodzaju sejfy.

Szafa pancerna

Szafy pancerne jedno- lub dwudrzwiowe to możliwość przechowywania wielu newralgicznych dokumentów w jednym miejscu. To świetny wybór dla kancelarii prawnych i notarialnych, urzędów, biur księgowych czy działów kadr. Ich obsługa jest bardzo prosta, a duże ilości ważnych danych, które muszą być utajnione choćby ze względu na ustawowy obowiązek czy strategię firmy pozostają w jednym miejscu. Są zabezpieczone nie tylko przed wzrokiem innych, ale też przed ogniem, zalaniem i innymi tego typu wypadkami.

Sejf wrzutowy

Sejf wrzutowy zapewnia dodatkowe zabezpieczenie w firmach, do których non stop przychodzą nowe dokumenty i pieniądze. Kantory, banki, ale też niektóre sklepy czy lokale usługowe powinny w niego zainwestować. Posiada on otwór ukryty pod klapą, przez który w bezpieczny sposób można wrzucić wartościowe przedmioty, jednak wyjąć może je wyłącznie posiadająca klucz osoba. Przypomina nieco swoją konstrukcją skrzynki pocztowe na listy.

Sejf w podłodze i ścianie

Sejf można też ukryć w podłodze lub ścianie. Aby takowy zamontować, potrzebna będzie jednak mała przebudowa, dlatego warto o tym pomyśleć przy stawianiu budynku lub w trakcie remontu. Taki sejf pozostaje ukryty – jego drzwi mogą być dodatkowo zasłonięte obrazem, szafą, przykryte dywanem – i nikt, poza jego właścicielem, nie musi wiedzieć o jego istnieniu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz