Materiał Partnera

Rodzaje płytek podłogowych dla salonu

Rodzaje płytek podłogowych dla salonu

Kiedyś glazura podłogowa była wykorzystywana głównie w łazienkach, toaletach, korytarzach, pomieszczeniach gospodarczych, oraz kuchniach. Obecnie jest ona również popularna w salonach, wykonanych w odmiennych stylach wnętrzarskich. Inne płytki dobierzemy jednak dla pomieszczenia w stylu skandynawskim, a inne dla wnętrza rustykalnego, industrialnego, oraz klasycznego. Poznaj razem z nami różne pomysłowe gatunki glazury podłogowej.

Zróżnicowane kolory, wzory, faktury oraz rozmiary

Płytki podłogowe jeśli chodzi o ich aspekt wizualnych, mogą wyglądać naprawdę różnorodnie. Spotkać się można z tymi idealnie gładkimi, bardziej szorstkimi imitującymi naturalny kamień, czy też z tymi z różnymi wypustkami. Jeśli chodzi zaś o rozmiary i wymiary, popularne są obecnie płytki wielkogabarytowe w formie pokaźnych tafli, jak i też drobna ceramika w orientalnych wzorach, z której tworzone są prawdziwe mozaiki. Hitem ostatnich sezonów, są również podłogi glazurowe imitujące drewno w układzie panelowym, lub parkietowym, czy też te przypominające szachownice. Wybór nie jest zatem prosty i zawsze należy go dostosować do posiadanych mebli, kolorów ścian, do innych zastosowanych we wnętrzu materiałów wykończeniowych, a także do takich własności, jak intensywność światła dziennego i zakres eksploatacji pomieszczenia!

Od terakoty po kamień naturalny

Aby zawęzić poszukiwania wysokiej klasy systemów podłogowych dla naszego salonu, warto wybrać jeden z pośród następujących wymienionych: terakota, kamień naturalny, kompozyty i konglomeraty oraz gres. Wyróżniają się one wielokrotnie inną estetyką, a także ważnymi parametrami użytkowymi. Zawsze jednak te dla zastosowania podłogowego, posiadają wysoką odporność na wilgoć i wodę, uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, czy na obciążenia dynamiczne oraz statyczne. Istotne jest poszukiwanie takich materiałów, które wykonane są również w najwyższej klasie jeśli chodzi o ścieralność. W innym przypadku nasza podłoga szybko straci blask oraz intensywność kolorów…

Warto wiedzieć! Obecnie glazura podłogowa jest jednym z najlepszych materiałów, przy tzw. ogrzewaniu podłogowych. Jeśli posiadasz dzieci, koniecznie wybieraj jednak płytki lub płyty, które są wykonane w technologii antypoślizgowej.

Polecane systemy bez fug

Fugi to zmora niemalże każdej podłogi, czy to w kuchni, czy też w salonie. Aby zatem uchronić się przed osadzeniem się w przestrzeniach między płytkowych brudu, który zmienia ich kolor, warto zastosować glazurę podłogową opartą o montaż bez fug. Takich systemów jest na rynku coraz więcej, ale wiążą się one z wyższymi kosztami materiałów. Tańsze mogą być jednak mniej skomplikowane ceny za ich montaż. Tym jednak zajmują się tylko najlepsze branżowe firmy remontowe takie, jak przedsiębiorstwo JÓZO. To ona jest w stanie zaproponować również płytki oparte o nowoczesne fugi, np. epoksydowe, które są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu oraz są bardziej żywotne! 

Opracowanie:
Pokrzywnik 24
tel. 505 030 812
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz