Materiał Partnera

Rodzaje plandek

Rodzaje plandek

Plandeka to materiał o sporej powierzchni, którego zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed opadami deszczu czy śniegu, jak też przed działaniem promieniowania słonecznego. Mogą być wykonane z naturalnych tkanin, jak len czy bawełna, ale te najbardziej solidne i wytrzymałe są produkowane z brezentu, polietylenu czy z PCW, czyli polichlorku winylu.

Różnego rodzaju plandeki są produkowane przez firmę Hansa-Tex. Wytwarza ona na dużą skalę plandeki samochodowe, kolejowe oraz dla maszyn rolniczych. Bogate zaplecze techniczne pozwala pracownikom na wykonywanie zleceń z zakresu szycia oraz zgrzewania tkanin technicznych, jak też na umieszczanie na swoich produktach wysokiej jakości grafik metodą tradycyjną i cyfrową.

Plandeki samochodowe

Plandeki samochodowe to produkty zabezpieczające pojazdy przed różnymi warunkami zewnętrznymi, jak kurz, pleśń, pył, żywica, niska temperatura, wilgoć czy promienie słoneczne.

Plandeki przesuwne – to swego rodzaju kurtyny, gwarantujące bezpieczeństwo ładunków podczas transportu. Powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. Plandeki przesuwne produkowane przez Hansa-Tex posiadają certyfikaty i powstają na podstawie specjalnie opracowanych systemów.

Plandeki z zabezpieczeniem antywłamaniowym – pozwalają na bezpieczny przewóz towarów dzięki wbudowanym systemom zapobiegających włamanie się do naczepy. Hansa-Tex w swoim nowoczesnym parku maszynowym wytwarza solidne zabezpieczenia Cargosteel.

Plandeki specjalne – służą do przewozu towarów o szczególnej specyfice. Do dalekiego transportu warzyw i owoców niezbędne będą plandeki termoizolacyjne. Idealnie nadają się w przypadku produktów, które łatwo się psują. Są wygodne w użytku, gdyż posiadają przesuwny mechanizm, a do tego gwarantują bezpieczeństwo przewożonych towarów. Z kolei plandeki z aluminiowymi profilami są dedykowane do transportu materiałów o dużych gabarytach. Aluminiowy stelaż zapewnia stabilność i posiada cechy plandeki przesuwnej. Firma Hansa-Tex opracowała także plandekę Protector, której celem jest ochrona przewożonych ładunków przed kradzieżą. Plandeka taka jest wykonana z zintegrowanych z sobą stalowych siatek i mocnych tekstyliów (np. aramid).

Plandeki kolejowe

Plandeki na wagony kolejowe są wykonywane z solidnych materiałów wysokiej jakości. Ich zadaniem jest ochrona dużych ładunków podczas transportu przed zewnętrznymi (opady atmosferyczne, promienie słoneczne czy wiatr) i wewnętrznymi (kondensacja pary wodnej)warunkami. Plandeki kolejowe produkowane przez Hansa-Tex są zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowników. Trwała i udoskonalona konstrukcja, dzięki przesuwnemu mechanizmowi, umożliwia wygodny załadunek oraz rozładunek.

Plandeki dla rolnictwa

Wytwarzane dla producentów urządzeń i maszyn rolniczych plandeki są niezbędnym wyposażeniem szczególnie w okresie żniw. Służą zabezpieczeniu zebranych plonów w przypadku nagłej zmiany pogody, ale też podczas transportu zbiorów do skupu. Poza tym okrywa się nimi bele słomy oraz stogi siana. Można je śmiało wykorzystać również w ogrodzie do okrycia roślin, bezlistnych drzew, krzewów i kwiatów. Nadają się też do okrycia mebli ogrodowych. Plandeki rolnicze powinny być wykonane z solidnego, grubego i trwałego materiału, odpornego na wilgoć, wiatr, deszcz, wytrzymałego na rozerwania i działanie wody.

Opracowanie:
Częstochowa, wały Dwernickiego 121
tel. 34 366 51 18
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz