Materiał Partnera

Rodzaje peelingów chemicznych

Rodzaje peelingów chemicznych

Peeling chemiczny to jeden z rodzajów zabiegów kosmetycznych i medycznych, którego zadaniem jest wygładzenie skóry oraz korekcja problemów skórnych, jak przebarwienia, wypryski, zmarszczki, rumień, trądzik różowaty. Peeling chemiczny ma za zadanie usunąć defekty, które zlokalizowane są w obrębie naskórka lub skóry właściwej. Odpowiednie dobranie kosmetyków pozwala na złuszczanie skóry na odpowiedniej głębokości tak, aby zabieg był skuteczny i jednocześnie mało inwazyjny. Inna nazwa tego zabiegu to chemabrazja.

Podział peelingów

Peelingi powierzchowne działają tylko w obrębie naskórka, są więc mało inwazyjne. Peelingi średnio głębokie obejmują naskórek oraz górną warstwę skóry, a peelingi głębokie – jak sama nazwa wskazuje – sięgają głębszych warstw skóry. Im głębsze jest działanie wykorzystanych do wykonania peelingu kwasów, tym mają one większe szansę na skuteczne usunięcie powstałych na skórze przebarwień. Poza peelingami chemicznymi mamy dostęp do zabiegów mechanicznych i fizycznych. Te pierwsze wykonywane są za pomocą specjalnych tarcz lub kryształków, przede wszystkim diamentowych i korundowych. Zabiegi fizyczne wykonywane są za pomocą laserów, ciekłego azotu lub podtlenku azotu.

Chemabrazja

Peelingi chemiczne nazywamy inaczej chemabrazją, jest to złuszczanie naskórka za pomocą specjalnie dobranych związków chemicznych. Na skórę nakładana jest mieszanina czynnych związków chemicznych, które mają odpowiednio dobrane stężenie. Najczęściej stosowany jest kwas glikolowy, otrzymywany z trzciny cukrowej. Uzupełnieniem kwasu glikolowego są kwasy owocowe – wszystkie składniki są zatem naturalne i bezpieczne dla naszej  skóry pod warunkiem dobrania właściwego peelingu do rodzaju cery – dowiadujemy się w Indigo Fusion Anti-Aging Medi SPA w Warszawie. 


Należy Pamiętać, jak informuje kosmetolog z Indigo Fusion Anti-Aging Medi SPA, że nie każdy peeling jest odpowiedni dla danego rodzaju cery. I tak na przykład peeling kwasem glikolowym jest niewskazany dla cery z trądzikiem różowatym natomiast można, przy tym typie skóry w odpowiedni sposób zastosować peeling o podobnym działaniu anti-aging z kwasem bursztynowym. Jednak wszystkie zabiegi musza być wykonywane przez osobę posiadającą odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Ryzykowne też jest samodzielne wykonywanie tych zabiegów.

Kwasy i anti-aging

Regularne wykonywanie peelingów kwasami wpływa na odnowę naskórka i skóry właściwej. Działa zatem odmładzająco, likwiduje oznaki starzenia się skóry. Peelingi chemiczne mogą usuwać drażniące nas przebarwienia, drobne zmarszczki i niedoskonałości skórne. Poza kawasem glikolowym i bursztynowym stosuje się także kwas salicylowy, trójchlorooctowy, kwas witaminy A czy fenol. Stosowanie peelingów tego rodzaju zalecane jest w celu usunięcia przebarwień słonecznych, blizn, uszkodzeń skóry związanych z wiekiem, zmian po trądziku. Do tej grupy należy jeszcze dodać, bardzo skuteczny w przypadku przebarwień na skórze zabieg Cosmelan. Przeciwwskazań do stosowanie wszystkich wyżej wymienionych rodzajów peelingów jest niewiele - to alergie na konkretne składniki chemiczne, aktywne opryszczki, ciąża i karmienie piersią.

Jednak przy wielu peelingach chemicznych należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej i stosowaniu wysokich filtrów 50+. Należy tez pamiętać, że większość filtrów traci swoje właściwości po 2 godzinach, ale są i dostępne takie, które działają 6 godzin, jak ten dostępny w ofercie Indigo Fusion Anti-Aging Medi SPA.

Zima jest zatem dobrym momentem na zrobienie tych głębszych peelingów chemicznych, jednak nawet zimą musimy pamiętać o stosowaniu ochrony UV.

Istnieje także szeroka paleta peelingow chemicznych, które można stosować także w czasie lata.

Efekty peelingów mogą być spektakularne – wygładzają się zmarszczki, poprawia się koloryt i grubość skóry, zmniejszają się blizny oraz problemy z trądzikiem czy przetłuszczaniem skóry, wzmacniają się naczynka krwionośne i zmniejsza rumień. W odpowiednich rękach peeling chemiczny może być doskonałą bronią do walki z problemami skórnymi zarówno twarzy jak i ciała. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz