Materiał Partnera

Rodzaje nowoczesnych wykładzin obiektowych

Rodzaje nowoczesnych wykładzin obiektowych

Produkowane współcześnie wykładziny mają wielu zwolenników. Dzięki nowym technologiom są nie tylko funkcjonalne i bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu, ale także znakomicie imitują inne materiały, które nie sprawdzają się w miejscach intensywnie eksploatowanych. Jakie rodzaje wykładzin obiektowych znajdziemy na rynku? Podpowiadamy.

Rodzaje wykładzin elastycznych

Wykładziny elastyczne tworzone są z syntetycznych materiałów. Różnią się od siebie wyglądem i właściwościami w zależności od użytego tworzywa. W sklepach znajdziemy między innymi:

  • wykładziny elastyczne z kauczuku, które są wyjątkowo odporne na smary, oleje i silną chemię;
  • wykładziny elastyczne z PCV, które mogą być jednorodne lub niejednorodne, są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne;
  • wykładziny elastyczne z linoleum, tworzone z nieprzetwarzanych, naturalnych surowców;

Należy podkreślić, że wszystkie  powyższe rodzaje wykładzin elastycznych wyróżniają się wyjątkowo wysoką odpornością na ścieranie, dlatego znakomicie zdadzą egzamin w miejscach mocno eksploatowanych. Gdzie szukać wysokiej klasy wykładzin obiektowych? Warto zapoznać się z szeroką ofertą firmy Marand Andrzej Fleczyński w Michałowicach, w województwie mazowieckim. Firma zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale także profesjonalnym montażem wykładzin. 

Co zyskasz decydując się na wykładzinę elastyczną?

Wybór elastycznej wykładziny obiektowej gwarantuje mnóstwo korzyści. Przede wszystkim należy podkreślić wartości funkcjonalne. Wykładziny elastyczne są odporne na wilgoć i ścieranie, dlatego idealnie sprawdzą się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Bez trudu utrzymamy je także w czystości. Posadzki tego typu zapewniają również dobrą izolację akustyczną i termiczną, szczególnie jeśli wybierzemy produkt nieco grubszy. Na uwagę zasługują także kwestie wizualne – wykładziny elastyczne występują w wielu różnych kolorach i wzorach. Znakomicie naśladują one naturalne materiały takie jak kamień czy drewno. Dzięki temu mogą stać się istotnym punktem aranżacji. Warto także podkreślić dużą rozpiętość szerokości – możemy dopasować wykładzinę do większych pomieszczeń bez stosowania niepraktycznych łączeń.

Wykładzina elastyczna sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurowcu, szkole i przychodni lekarskiej. Pamiętajmy, żeby decydując się na zakup konkretnego produktu, wziąć pod uwagę intensywność eksploatacji danego obiektu. W sprzedaży znajdziemy wykładziny o różnych grubościach – od 0,12 do 0,55 mm. Im wyższa wartość, tym dłużej będziemy cieszyć się praktyczną i atrakcyjną wizualnie posadzką.

Opracowanie:
Michałowice, Słoneczna 13A
tel. 608 583 739
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz