Artykuł sponsorowany

Rodzaje nadwozi asenizacyjnych – którą zabudowę wybrać?

Rodzaje nadwozi asenizacyjnych – którą zabudowę wybrać?

Zabudowy asenizacyjne mogą różnić się pojemnością, systemem zasysania, a także dodatkowymi udogodnieniami niezwykle przydatnymi podczas wywozu nieczystości płynnych. Jeśli Twoja firma zajmuje się wywozem nieczystości i poszukujesz nowoczesnych rozwiązań, które usprawnia pracę – sprawdź, co proponują producenci nadwozi. Zobacz jaką zabudowę warto wybrać do Twojej floty aut.

Rodzaje zabudów asenizacyjnych

Zabudowa asenizacyjna pozwala przekształcić samochód ciężarowy w pojazd asenizacyjny, doskonale nadający się do wywozu nieczystości płynnych – ścieków, fekaliów i pozostałej zawartości zbiorników bezodpływowych.

Na rynku dostępne są zabudowy o różnych pojemnościach - od 1m3 do 25m3. Wykonywane są one z materiałów wysokiej jakości, ze względu na specyfikę pracy – muszą one zapewniać bezpieczny transport toksycznych nieczystości. Zabudowa taka może zostać zamontowana zarówno do samochodu nowego, jak i używanego.

Podstawową funkcją, jaka pełnia takie zbiorniki jest wypompowywanie nieczystości płynnych i ścieków, jednak mogą one również zostać wypełnione wodą – wtedy wykorzystywane są do prac takich jak podlewanie i zraszanie terenów. Pojazdy wyposażone w zabudowy asenizacyjne stosowane są także do transportu i aplikowania nawozów płynnych. Dzięki profesjonalnemu montażowi zabudowy i odpowiedniemu dobraniu podwozia samochody takie mogą docierać nawet na tereny górzyste i inne trudno dostępne miejsca.

Jaką zabudowę asenizacyjną wybrać?

To, jaki rodzaj zabudowy asenizacyjnej najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie, zależy od wielu czynników. Duże znaczenie ma zazwyczaj łatwa eksploatacje zabudowy, dlatego producenci zabudów asenizacyjnych, tacy jak firma Efekt oferują klientom wiele funkcjonalnych rozwiązań. Wyposażenie, które może znacznie ułatwić realizację usług pracownikom Twojej firmy to na przykład sterowanie hydrauliczne, które w połączeniu z otwieraną tylną dennicą oraz odpowiednio dostosowanymi napędami, pozwoli na podnoszenie zbiornika i łatwe opróżnianie go z zawartości.

Kolejną ważną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest rodzaj układu napełniania zabudowy. Tutaj do wyboru masz dwa popularne rozwiązania:

  • pompę próżniową,
  • lub pompę przepływową.

Pompa próżniowa, nazywana również kompresorem wytwarza podciśnienie lub nadciśnienie w beczce. Zazwyczaj wykorzystywany jest on do napełniania oraz opróżniania zbiornika. To rozwiązanie najlepiej sprawdza się przy zabudowach o dużej pojemności.

Pompa przepływowa natomiast doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach. Firmy wykonujące usługi asenizacyjne zazwyczaj wybierają to rozwiązanie, jeśli w zakres ich usług wchodzi opróżnianie bardzo głębokich zbiorników. Pompa tego rodzaju działa bardzo wydajnie nawet poniżej 5 metrów, ponadto może ona wytwarzać 10 razy większe ciśnienie niż kompresor.

Najlepszym rozwiązaniem zazwyczaj jest skorzystanie z możliwości zakupu zabudowy wykonanej na zamówienie, która oferują niektórzy producenci zabudów. W ten sposób zyskujesz zbiornik posiadający wybrane przez Ciebie funkcje, pojemność.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz