Materiał Partnera

Rodzaje manicure: klasyczny, biologiczny, japoński

Rodzaje manicure: klasyczny, biologiczny, japoński

Manicure jest zabiegiem koncentrującym się głównie na paznokciach dłoni. Może dotyczyć nie tylko ich malowania, ale także odżywiania i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Jego rodzaje różnią się między sobą, niekiedy w znaczny sposób – metodami, używanymi kosmetykami i sposobem upiększania paznokci. W ofercie salonu kosmetycznego znajdziemy na przykład manicure klasyczny, biologiczny czy japoński.

Na czym polega manicure klasyczny?

Klasyczny manicure jest zabiegiem, który z łatwością wykonamy w zaciszu domowym. Nie ma jednak zbyt dużej skuteczności i trzeba go dość często powtarzać. Polega przede wszystkim na opiłowaniu końcówki paznokcia w celu nadania mu odpowiedniego, pożądanego kształtu. Kolejnym etapem jest usunięcie skórek, czego dokonuje się za pomocą specjalnego kopytka oraz cążek do skórek. Warto przed całą procedurą namoczyć dłonie w ciepłej wodzie lub zastosować preparat zmiękczający skórki. Pozwoli to w mniej inwazyjny i łagodniejszy sposób je usunąć. W związku jednak z tym, że taki zabieg, nawet w swojej najprostszej formie, wymaga dużej precyzji, którą trudno osiągnąć, posługując się tylko jedną ręką, najlepiej wykonać go w salonie kosmetycznym, takim jak Katarzyna Grzyb Studio urody. Oczywiście prócz manicure’u klasycznego możemy zdecydować się także na inne, bardziej zaawansowane jego rodzaje – od biologicznego przez japoński po modny ostatnio manicure hybrydowy.

Manicure biologiczny – bez metalowych narzędzi

Jednym z zapewniających trwalsze efekty jest manicure biologiczny. Nie używa się przy jego wykonaniu żadnych metalowych narzędzi – tylko papierowy pilniczek (do nadania paznokciom pożądanego kształtu) i drewniane kopytko służące do odsuwania narastających na płytkę paznokcia skórek. Czasem przy tym zabiegu używa się także swoistej kąpieli dla paznokci, której głównymi składnikami mogą być oliwa z oliwek oraz sok z cytryny.

Japoński sposób na piękne paznokcie

Zabieg manicure’u japońskiego jest początkowo bardzo podobny do manicure’u biologicznego. Podobnie jak w jego przypadku spiłowuje się paznokcie w celu nadania im odpowiedniego kształtu oraz odsuwa skórki z płytki paznokcia, jednak następnie zamiast lakieru wciera się w paznokcie pastę zawierającą krzemionkę. Dokonująca tego zabiegu kosmetyczka używa specjalnej polerki, a cały proces mocno odżywia i wzmacnia paznokcie. Pasta prócz krzemionki zawiera także zdrowe dla nich witaminy A oraz E, a często także pyłek pszczeli i mikroelementy przyspieszające regenerację płytki.

Opracowanie:
Ostrołęka, Gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" 7a lok. 1a
tel. 502 616 332
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz