Materiał Partnera

Rodzaje kalendarzy

Rodzaje kalendarzy

Którego dziś mamy? – to pytanie musi pojawić się praktycznie każdego dnia pracy w biurze lub zakładzie. Zdecydowanie warto wiedzieć jaka jest data i to nie tylko po to, by móc obliczyć czas pozostały do weekendu. Kontrola nad terminami jest kluczowa w funkcjonowaniu niemal każdej firmy. Dlatego warto wyposażyć się w odpowiedni kalendarz. Na rynku znajdziemy ich bardzo szeroki wybór – oto krótka charakterystyka najpopularniejszych rodzajów.

Kalendarze listkowe

Prezentację zaczniemy od najmniejszych kalendarzy. Egzemplarze listkowe swoimi gabarytami przypominają karty obecne w naszych portfelach – to, że możemy mieć je zawsze przy sobie to ich największy plus. Kalendarz zajmuje tylko jedną stronę listka, na drugiej zwykle znajduje się grafika reklamowe. Z drugiej strony kalendarze tego rodzaju zwykle szybko się gubią, poza tym nie pozwalają one na łatwe śledzenie kolejnych dni.

Kalendarze plakatowe

Co do zasady przypominają one kalendarze listkowe – tutaj również mamy cały rozkład miesięcy umieszczony na jednej powierzchni. Różnicę stanowi oczywiście rozmiary, a te są różne – szerokość i wysokość plakatów liczona jest zazwyczaj w dziesiątkach centymetrów. - 

Kalendarze plakatowe opatrzone są jedną grafiką na cały rok – mówi przedstawiciel drukarni-wydawnictwa Edytor - Poza funkcją użytkową mogą być one również świetną dekoracją ścian.

Kalendarze biurowe

Bardzo wygodne, nie wymagające wieszania ich na ścianie, pozwalające łatwo zajrzeć do następnych miesięcy w celu sprawdzenia daty bądź wrócenia do poprzednich. Poszczególne arkusze z miesiącami są na tyle duże, że można na nich zapisywać różnego rodzaju informacje, na przykład na temat nadchodzących spotkań.

Kalendarze wieloplanszowy

Składają się z kilkunastu plansz, zawieszony na jednej, wykonanej z drutu zawieszce – na każdą plansze przypada jeden miesiąc, opatrzony inną grafiką. Wraz z rozpoczęciem nowego miesiąca planszę można zerwać bądź przełożyć ją na tył. Kalendarze wieloplanszowe to popularny dodatek do wszelkiego rodzaju czasopism, między innymi motoryzacyjnych lub skierowanych do panów bądź pań.

Kalendarze jednodzielne i trójdzielne

Tego rodzaju kalendarze przygotowane są w formie plików arkuszy, przymocowanych to twardej tekturowej podkładki, umożliwiającej zawieszenie kalendarza na ścianie – na każdym arkuszu wydrukowany jest rozkład dni każdego miesiące z osoba. Kalendarze trójdzielne to wygodne rozwiązanie do długoterminowego planowania – posiadają one trzy umieszczone jeden pod drugim arkusze, na każdym z nich może znajdować się inny miesiąc. Kalendarze tego rodzaju zwykle posiadają plastikowe opaski z przesuwaną ramkę, w której można zaznaczyć aktualną datę.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz