Materiał Partnera

Rodzaje i zastosowanie hal namiotowych

Rodzaje i zastosowanie hal namiotowych

Hale namiotowe to konstrukcje mobilne, które mają różne zastosowanie i przeznaczenie. Ich przestrzeń użytkową można wykorzystać podczas wszelkiego rodzaju festiwali, eventów, targów czy ślubów i wesel. Są uniwersalne i można je rozstawić praktycznie wszędzie i o każdej porze roku. w zależności od potrzeb, wymagań i upodobań można postawić hale o rozmaitych kształtach.

Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się projektowaniem, instalacją, demontażem oraz wynajmem i sprzedażą hal namiotowych. Wśród nich jest T&C. Ta sopocka firma oferuje namioty halowe, magazynowe, namioty przemysłowe, hale sferyczne, które można wykorzystać podczas koncertów, imprez plenerowych czy wesel. Poza tym może hale te wyposażyć w aluminiowe dwuskrzydłowe drzwi, podłogi, wykładziny, oświetlenie, klimatyzację oraz ławostoły.

Hale magazynowe i przemysłowe

Zarówno z hal magazynowych, jak też przemysłowych można korzystać przez cały rok. Ich montaż jest możliwy niemalże na każdej powierzchni i na każdym podłożu, w tym na asfalcie czy kostce brukowej. Hale magazynowe i przemysłowe posiadają aluminiową konstrukcję, a ich ściany mogą być wykonane zarówno z plandek PCV, blachy trapezowej, jak i z płyty warstwowej. Mogą być dodatkowo wyposażone w system ogrzewania, wentylację, oświetlenie oraz instalacje odgromowe. Można je rozbudowywać dodając kolejne moduły. Świetnie nadają się do przechowywania pojazdów, maszyn, czy też produktów spożywczych.

Tradycyjne hale namiotowe

Tradycyjne hale namiotowe mają szerokie zastosowanie. Cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim dlatego, gdyż można z nich korzystać w każdym sezonie. Można je stawiać właściwie na każdym podłożu. Ich wielkość oraz kształt zależy od przeznaczenia i zastosowania. Idealnie sprawdzają się podczas różnych imprez firmowych, targów, a w ostatnich latach zyskały na popularności przy okazji ślubów oraz wesel plenerowych. Konstrukcja tradycyjnych hal namiotowych jest dość delikatna i lekka, a przy tym bardzo wytrzymała i odporna na silny wiatr, opady deszczu i śniegu. W halach takich można  zainstalować dodatkowo przyjazne oświetlenie, położyć drewnianą podłogę, czy ustawić ławy i stoły.

Hale sferyczne

Są nazywane również halami kulistymi. Idealnie nadają się do stosowania w okresie zimowym, gdyż dzięki swojej konstrukcji padający śnieg nie będzie obciążał ich poszycia. Konstrukcja tych obiektów opiera się na stalowym szkielecie, który bardzo łatwo można składać i demontować. Ich poszycie wykonane jest z poliestru powleczonego PCV. Hale sferyczne, mimo swej lekkości, są niezwykle wytrzymałe, stabilne i szczelne. Można tu łączyć z sobą wiele obiektów w dowolny sposób, co pozwala na uzyskanie ciekawych i nowoczesnych rozwiązań designerskich.

Opracowanie:
Sopot, Kraszewskiego 3 lok. 9
tel. 603 060 636
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz