Materiał Partnera

Rodzaje haków holowniczych

Rodzaje haków holowniczych

Hak holowniczy to niezwykle przydatny element wyposażenia samochodu. Jest potrzebny w przypadku podpięcia przyczepki, do przewozu rowerów lub odholowania samochodu znajomego, jeżeli jego pojazd ulegnie awarii. Przypadków wykorzystania haku holowniczego jest mnóstwo, dlatego coraz częściej decydujemy się na ten zakup. Jaki hak holowniczy wybrać? Czy warto samodzielnie zamontować ten element wyposażenia auta?

Rodzaje haków holowniczych

Przy wyborze właściwego haku holowniczego należy mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Jednym z nich jest dopasowanie haku do swojego samochodu oraz potrzeb. Na rynku można znaleźć trzy rodzaje zaczepów. Pierwszy z nich to haki montowane na stałe. Nie cieszą się one jednak zbyt dużą popularnością z uwagi na fakt, że nie można ich samodzielnie zdemontować. Drugim argumentem przeciwko temu rozwiązaniu jest utrudniony przejazd takim samochodem do krajów Unii Europejskiej, ponieważ hak zamontowany na stałe nie odpowiada jej normom. Kolejne rodzaje to haki holownicze z kulą demontowaną automatycznie lub z kulą przykręcaną śrubami. Pierwsze rozwiązanie gwarantuje szybki i łatwy montaż oraz demontaż. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób, które często wyjeżdżają poza granice naszego kraju, ale również dla tych, ceniących sobie estetyczny wygląd auta. W przypadku haku holowniczego z kulą przykręcana śrubami montaż jest nieco trudniejszy. Mimo wszystko, to rozwiązanie jest najbardziej popularne w Polsce z uwagi na mniejsze koszty.

Samodzielny montaż haku holowniczego – czy to się opłaca?

Hak holowniczy można zamontować samodzielnie i właściwie wystarczą do tego wszystkie podstawowe narzędzia. Jednak problem przychodzi wtedy, gdy trzeba odpowiednio podłączyć wiązkę elektryczną. Dużym ułatwieniem w montażu haka jest posiadanie podnośnika. Co więcej, w niektórych modelach samochodów konieczne jest podcięcie zderzaka. To wszystko sprawia, że lepiej zlecić montaż haków holowniczych profesjonalistom. Warsztat samochodowy Auto Marciniak specjalizuje się w instalacji tych elementów wyposażenia pojazdów. Dodatkowo zajmuje się wulkanizacją i mechaniką samochodową, dzięki czemu może wykonać kilka usług przy okazji jednej wizyty. Warto zatem zamontować hak holowniczy z pomocą specjalisty, mając wówczas całkowitą pewność, że hak będzie działać tak, jak powinien.

Opracowanie:
Warszawa, Milanowska 6
tel. 606 815 755
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz