Materiał Partnera

Rodzaje albumów na zdjęcia

Rodzaje albumów na zdjęcia

Pomimo wszechobecnej cyfryzacji, zdjęcia w papierowej formie wciąż stanowią doskonałą pamiątkę. Można je powiesić w ramce lub podarować bliskiej osobie w celu upamiętnienia jakiegoś wydarzenia. Natomiast umieszczenie fotografii w odpowiednim albumie sprawia, że się one nie zagubią i nie ulegną zniszczeniu tak, jak z łatwością może się to stać z ich elektroniczną wersją.

Sposoby umieszczania zdjęć

Albumy do zdjęć można podzielić na kilka rodzajów. Przede wszystkim różnią się one sposobem umieszczania fotografii. Tradycyjnie stosowało się metody klejone, czyli przylepce, narożniki lub po prostu klej. Ten rodzaj polecany jest szczególnie osobom, które cenią sobie stare rozwiązania wymagające samodzielnej pracy. Stworzony w ten sposób album nabiera niepowtarzalnego charakteru. Albumy kieszeniowe są wyposażone w specjalne miejsca do których wsuwa się zdjęcia. Natomiast w albumach z koszulkami zdjęcia umieszcza się w przezroczystych koszulkach. Można także spotkać inne, mniej popularne metody segregacji zdjęć.

Albumy na ważne okazje

Albumy mogą być zwykłe lub dedykowane jakiejś okazji. Zwykłe przeważnie mają miłe dla oka, lecz niezobowiązujące okładki. Natomiast dedykowane albumy do zdjęć są przygotowane w taki sposób, by użyte w nich kolory, grafiki i inne zdobienia jednoznacznie pasowały do wybranego wydarzenia rodzinnego. Są to np. albumy ślubne lub komunijne. Na tego rodzaju wydarzeniach przeważnie wykonuje się mnóstwo zdjęć, a do tego często zamawia się fotografa.  Znajdziemy także albumy dziecięce, w których umieszcza się zdjęcia z kolejnych etapów życia dzieci. Album ze zdjęciami można także podarować z innych okazji, jak np. osiągnięcie określonego celu zawodowego, jubileuszowa rocznica ślubu czy okrągła rocznica urodzin. W takim przypadku najlepszy będzie album ekskluzywny, który wykonuje się ze skóry lub z materiału skóropodobnego.

Wielkość i ilość umieszczanych zdjęć

Wybór albumu opiera się także o inne kwestie. Pierwszą z nich jest wielkość zdjęć. Niektóre albumy umożliwiają umieszczanie fotografii o niestandardowych formatach. Przeważnie jednak możliwe jest tylko włożenie zdjęć o standardowych rozmiarach. Wpływa to także na całościową wielkość albumu. Kolejnym ważnym czynnikiem jest maksymalna liczba zdjęć. Pracownik hurtowni FOTO-ETUI w Poznaniu tłumaczy: Jeśli miejsca na fotografie są z góry przygotowane, od razu można zaplanować zrobienie pełnej galerii. W przypadku tradycyjnych albumów klejonych lub innych nietypowych rozwiązań, maksymalna liczba zdjęć może być czysto orientacyjna.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz