Materiał Partnera

Rezonans magnetyczny prywatnie. Gdzie go wykonać?

Rezonans magnetyczny prywatnie. Gdzie go wykonać?

Rezonans magnetyczny MRI to nieinwazyjne i bezbolesne badanie, które może bardzo wiele powiedzieć o naszym organizmie. Aby przeprowadzić badanie rezonansu magnetycznego, wymagane jest pole magnetyczne, fale radiowe oraz komputer, na którego ekranie pojawiają się obrazy z naszego wnętrza.  Tego typu badanie wykorzystuje magnetyczne właściwości atomów, z których składa się nasze ciało.

Wskazania do badania MRI.

Badanie metodą rezonansu magnetycznego sprawdza się zwłaszcza w diagnostyce nowotworów oraz procesów zapalnych zachodzących w naszym organizmie. Daje ono szczegółowy obraz badanej części ciała, a zwłaszcza organów wewnętrznych jak na przykład serca, nerek, czy wątroby. Do tego rodzaju badania powinniśmy zgłosić się po konsultacji z lekarzem, w celu potwierdzenia lub wykluczenia jego diagnozy – radzi lekarz z bydgoskiej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Bonus.

Badanie rezonansem magnetycznym zwykle jest wskazane do wykonania, jeśli trudno postawić diagnozę, nawet po wykonaniu prześwietlenia rentgenowskiego lub tomografii komputerowej. MRI jest dokładniejsze i pozwala na postawienie jednoznacznej diagnozy. Za pomocą tego badania można ocenić nasze stawy, wiązadła, ilość płynu wewnątrz stawowego czy stany zapalne. Istnieje również możliwość zdiagnozowania problemów z kręgosłupem. Rezonans ma też szerokie zastosowanie  w diagnostyce narządów wewnętrznych.

Tak duże spektrum diagnostyczne, jakie oferuje badanie rezonansu magnetycznego, powoduje, że trudno skorzystać z tego badania w ramach NFZ. Dlatego bardzo wielu pacjentów poszukuje prywatnych gabinetów rezonansu wykonujących to badanie.

Jak wybrać dobrą pracownię rezonansu magnetycznego?

W badaniu MRI kluczową rolę odgrywa sprzęt, który jest wykorzystywany do przeprowadzenia badania oraz wiedza i doświadczenie osoby wykonującej badanie. Ważne, by sprzęt był najnowszej generacji, bo to gwarantuje wykorzystanie najnowszych technologii w służbie człowieka. Badanie najnowszym sprzętem zapewnia precyzyjną oraz pełno zakresową diagnostykę. Aparat nowej generacji zapewnia diagnostykę angiologiczną, onkologiczną, neurologiczną oraz ortopedyczną. Przed wizytą w gabinecie należy sprawdzić opinie innych pacjentów na temat konkretnej przychodni oraz zapytać o wyposażenie. W dobrej przychodni zarejestrujemy się telefonicznie, za pomocą Internetu lub osobiście.

Koszt wykonania badania metodą rezonansu magnetycznego uzależniony jest od części ciała, którą chcemy zbadać. Ceny w gabinetach prywatnych zaczynają się od 350 zł za badanie naczyń szyjnych i kręgowych, a sięgają 1000 zł, jeśli badamy cały kręgosłup. Warto zadbać o siebie i poddać się takiemu badaniu, gdyż umożliwia ono bardzo dobrą diagnostykę.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz