Artykuł sponsorowany

Renowacja starego domu krok po kroku

Renowacja starego domu krok po kroku

Wielu inwestorów decyduje się na zakup starego domu, a nie budowę nowego czy zakup od dewelopera. Jest to związane z często lepszą lokalizacją nieruchomości, dostępnością ogrodu, który sprzyja odpoczynkowi, a nawet korzystniejszą ceną. Jednak stary dom w wielu przypadkach wymaga gruntownej renowacji. Wiąże się to często ze sporymi nakładami finansowymi, ale efekty przeprowadzonych prac mogą być naprawdę zaskakujące.

Czy renowacja się opłaca?

Życie potrafi zaskakiwać, a szczególnie w przypadku, jeśli wejdziemy w posiadanie starego domu. Może to nastąpić w procesie dziedziczenia lub na drodze kupna. Jednak niezależnie od okoliczności istnieje prawdopodobieństwo, że niezbędne będzie przeprowadzenie kapitalnego remontu. Pojawia się, więc pytanie, czy warto? Otóż, jeśli konstrukcja nośna budynku jest w dobrej kondycji, a dach nie wymaga dużych prac naprawczych warto się nad tym zastanowić. Choć renowacja wnętrz może być kosztowna podobnie jak przygotowanie nowej elewacji to efekty przeprowadzonych prac mogą być naprawdę zaskakujące. Dom zyska nowy wygląd, a właściciel będzie mógł zamieszkać w miejscu, które przywoła cudowne wspomnienia z dzieciństwa.

Zakres prac remontowych

Renowacja starego domu może mieć bardzo różny zakres prac przede wszystkim wynikający z indywidualnych preferencji właściciela, ale też stanu, w jakim jest budynek. I tak możliwe jest przeprowadzenie małego remontu, który polega na renowacji wybranych elementów wykończeniowych, konstrukcji domu i instalacji. W zakres prac wchodzi też naprawa tynków wewnętrznych i zewnętrznych, malowanie ścian i sufitów oraz wymiana posadzek. Jeśli inwestor planuje prace dotyczące instalacji elektrycznych warto zastanowić się też na wymianą gniazdek i rozplanowaniem nowych, które spełnią zapotrzebowanie użytkowników na podłączenie urządzeń elektrycznych w domu.

Innym rodzajem remontu jest remont średni. Obejmuje on wszystkie prace remontowe wykonywane podczas remontu małego. Dodatkowo wykonuje się wymianę starych instalacji takich jak instalacje grzewcze, sanitarne i elektryczne we wszystkich pomieszczeniach. W ramach prac ekipa remontowa częściowo rozbiera ścianki działowe i stawia je w nowym miejscu, co daje nowe możliwości aranżacyjne wnętrza. W planie prac jest też wymiana stolarki drzwiowej, okiennej, posadzek, uszczelnianie dachu i wymiana rynien. Najbardziej zaawansowane prace remontowe obejmują wszystkie wcześniej wspomniane czynności z uwzględnieniem prac rozbiórkowych, położeniu nowych izolacji, które wpłyną korzystnie na poprawę standardu użytkowego domu. Zakres tych prac należy powierzyć firmie remontowej, która ma doświadczenie w prowadzeniu wszystkich prac i zatrudnia sprawdzonych fachowców.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz