Artykuł sponsorowany

Renowacja roweru – kiedy wykonać serwis rowerowy?

Renowacja roweru – kiedy wykonać serwis rowerowy?

Rower to pojazd, który podobnie jak samochód wymaga okresowego serwisowania. Po co wykonuje się przegląd jednośladu? Aby uniknąć usterek, zniszczenia sprzętu lub po prostu nieoczekiwanego wypadku. Regularne użytkowanie roweru powoduje naturalne zużywanie się jego elementów budowy, które podtrzymują całą konstrukcję. Sprawdźmy, kiedy najlepiej dokonać przeglądu technicznego roweru i jak wybrać dobry serwis rowerowy. Poznaj opinie wieloletniego specjalisty, który sugeruje na co zwrócić uwagę przy wyborze serwisanta. 

Dlaczego warto wykonywać serwis jednośladu?

Poruszanie się sprawnym rowerem to prawdziwa przyjemność, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Aby uniknąć usterek lub zniszczeń, należy wykonywać regularny przegląd roweru. Jazda jednośladem w ciągu roku powinna skłaniać użytkownika do wykonywania przeglądu kilka razy w roku. Warto wtedy przyjrzeć się między innymi łańcuchowi, hamulcom, przerzutkom czy sprawdzić poziom ciśnienia w oponach, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii na trasie. Dla osób jeżdżących sporadycznie, wystarczy, że raz w roku wykonają serwis rowerowy.

Jak wybrać dobry serwis?

Dobry serwis to taki, który właściwie rozpozna usterki serwisowanego roweru, usunie je, skutecznie zapewniając bezpieczeństwo i spokojną głowę użytkownika na długi czas. Jak podkreśla specjalista z Sportland:

Miarą jakości serwisu jest czas, w którym serwis naprawi rower, ceny i dostępność części z różnego poziomu jakości oraz właściwa obsługa klienta. 

Klient powinien wiedzieć na co zwracać uwagę przy jeździe, zdawać sobie sprawę, że części się zużywają i naturalnym jest to, że od czasu do czasu, należy je naprawić bądź wymieniać. W naszym serwisie gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta oraz jego pojazdu. 

Przegląd okresowy - kiedy zgłosić się do serwisu?

Kiedy zgłosić się do profesjonalnego serwisu rowerowego? Jeśli:

  • pragniesz rozpocząć sezon rowerowy, a Twój pojazd potrzebuje odświeżenia,
  • pokonujesz dalekie dystanse i/lub bierzesz udział w zawodach,
  • posiadasz nowy rower, który potrzebuje przeglądu i opinii specjalisty,
  • Twój rower nie był dawno serwisowany.

Oddając rower do serwisu naprawczego zyskujesz pewność, że zawieszenie Twojego pojazdu będzie przygotowane do dalszych wycieczek i zawodów. Pamiętaj, że aby zawieszenie pracowało sprawnie, należy regularnie wymieniać i uzupełniać oleje i smary. Przesadna oszczędność na serwisach i przeglądach okresowych może doprowadzić do stopniowego niszczenia jednośladu, co z pewnością odczujesz podczas jazdy. Nie dopuść do tego i oddaj swój rower do najbliższego serwisu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz