Artykuł sponsorowany

Remontowanie ścian wewnętrznych w domu jednorodzinnym

Remontowanie ścian wewnętrznych w domu jednorodzinnym

Ściany wewnętrzne w domu jednorodzinnym wykonuje się przeważnie na dwa sposoby. Są one tworzone w wyniku prac murarskich obejmujących układanie i łączenie ze sobą np. bloczków betonowych, ale też poprzez montaż płyt gipsowo-kartonowych. W obu przypadkach ściany są następnie wykańczane, jednak wraz z upływem lat materiały użyte do tego celu tracą swoje pierwotne parametry. Jak przeprowadza się w takiej sytuacji remont?

Jak przebiega przygotowanie ścian przy ich remoncie?

Zanim fachowcy wynajęci do przeprowadzenia renowacji ścian wewnętrznych w domu rozpoczną prace w zakresie nakładania nowych materiałów wykończeniowych, muszą oni uprzednio przygotować powierzchnię. W praktyce oznacza to przede wszystkim usunięcie starych płytek, paneli lub farby. Istotne jest też oczyszczenie podłoża z resztek kleju, brudu oraz pyłu. Niekiedy jednak okazuje się, że ściana wewnętrzna po takich pracach nadal nie spełnia oczekiwań inwestora.

Renowacja nie musi ograniczać się jedynie do ponownego malowania czy kafelkowania. Warto przemyśleć zmianę układu pomieszczeń, na co kluczowy wpływ mają właśnie ściany wewnętrzne. Ich zburzenie i wzniesienie w innym miejscu to również jedna z prac przy remoncie domu jednorodzinnego. Ważne jest jednak, by likwidowana ściana nie była ścianą nośną. Po zakończeniu wstępnego przygotowania podłoża możliwe jest nałożenie nowych materiałów wykończeniowych. Jakie z nich sprawdzają się we wnętrzach domów?

Sposoby na renowację ścian – jakie materiały wybrać?

Czyste i suche podłoże ściany wewnętrznej nadaje się np. do malowania. W sklepach budowlanych znajdziemy jednak wiele typów farb – jaki rodzaj wybrać do konkretnego pomieszczenia? W garażu czy kotłowni postaw na farbę ceramiczną, która jest odporna na plamy i odpryski. Wpływ na jej parametry nie ma także zwiększony poziom wilgoci, dlatego materiał ten sprawdzi się również w kuchni lub łazience. W tych pomieszczeniach znacznie częściej wybierane są jednak przez właścicieli domów płytki ceramiczne.

Ich układanie, czyli kafelkowanie, to kolejny sposób na renowację ścian wewnętrznych. Pożądaną dokładność przy takich pracach zapewnia firma Modernis, która zajmuje się remontowaniem, wykańczaniem oraz budową domów jednorodzinnych. Odświeżyć wnętrza poszczególnych pomieszczeń można też za pomocą paneli drewnianych lub materiałów dekoracyjnych. Ostatnimi z wymienionych pokrywa się jednak najczęściej tylko konkretny obszar ściany wewnętrznej, tworząc charakterystyczną powierzchnię. Jak więc wybrać odpowiedni materiał wykończeniowy? Dopasujmy go przede wszystkim do aranżacji pomieszczenia, ale też charakterystyki jego eksploatacji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz