Artykuł sponsorowany

Remont starego domu – czy to się opłaca?

Remont starego domu – czy to się opłaca?
Domy jednorodzinne, które czasy świetności teoretycznie mają już za sobą, zdecydowanie mogą stanowić bardzo ciekawą alternatywę dla kosztów związanych z budową nowego obiektu. Rozwiązanie to niesie ze sobą jednak pewne ryzyko, ponieważ budynki tego typu w zdecydowanej większości przypadków wymagają przeprowadzenia gruntowych prac remontowych. Czy zatem zawsze jest to opcja opłacalna? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę, aby nie popaść w finansowe tarapaty?

Remont przestrzeni wewnętrznej

Ze sprawą, z którą absolutnie trzeba się pogodzić, jest remont wnętrza. Chodzi tutaj nie tylko o dopasowanie go do wyznaczników obecnie panującej mody, ale także o sprawy techniczne. W budynkach starego typu, które przez dłuższy czas nie były przez nikogo użytkowane, największy problem stanowić wilgoć. To właśnie ona ma bardzo destrukcyjny wpływ na wiele materiałów budowlanych, w tym przede wszystkim na farby, tynki i lakiery. Nie bez znaczenia jest także kwestia pozbycia się wnętrza różnego rodzaju grzybów oraz pleśni, które mogą mieć niszczący wpływ na nasze zdrowie. Najprawdopodobniej inwestorzy będą musieli się zmierzyć z koniecznością wymiany podłogi oraz położenia nowych płytek w pomieszczeniach takich jak kuchnia i łazienka.

Z praktycznego punktu widzenia sporo uwagi poświęcić trzeba także stolarce otworowej. Okna i drzwi, które były w sprzedaży kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu znacząco różnią się od produktów, z jakimi możemy spotkać się współcześnie. Szczególnie jeżeli chodzi o termoizolacyjność. Ilość prac remontowych niezbędnych do wykonania wewnątrz domu jest spora, aczkolwiek nie pociągają one ze sobą ogromnych kosztów. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Kiedy prace remontowe mogą okazać się nieopłacalne?

Przed zakupem domu jednorodzinnego z rynku wtórnego, warto zdecydować się na profesjonalne oględziny. Przydadzą się one przede wszystkim podczas sprawdzania stanu technicznego ważnych elementów konstrukcyjnych takich jak więźba dachowa, czy ściany nośne, których wyremontowanie zazwyczaj jest albo niemożliwe, albo zbyt kosztowne. Kompleksową pomoc w tym zakresie oferują najlepsze ekipy budowlane, do których zdecydowanie zalicza się firma prowadzona przez Tomasza Ciureja.

Jeżeli z konstrukcją budynku wszystko będzie w porządku, można przystąpić do prac związanych z dociepleniem oraz odświeżeniem elewacji. Na specjalną uwagę zasługuje także fakt, że w ofercie wykonawców znajduje się możliwość zaadaptowania poddasza. To doskonały sposób na stworzenie dodatkowej przestrzeni mieszkalnej, z którego najczęściej korzystają większe rodziny. Jak zatem wyraźnie widać zakup starego domu z rynku wtórnego, choć niesie ze sobą pewne ryzyko, może być ciekawą opcją dla wszystkich tych, którzy chcieliby zamieszkać z dala od miejskiego zgiełku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz