Artykuł sponsorowany

Remont ścian – sposób na skuteczne i szybkie odświeżenie wnętrz

Remont ścian – sposób na skuteczne i szybkie odświeżenie wnętrz

Ściany uważane są za jeden z kluczowych elementów aranżacji pomieszczeń. Sposób ich wykończenia, kolor czy faktura materiału – to czynniki, jakie mają znaczący wpływ na ostateczny wygląd wnętrz. Z tego względu to właśnie ściany są podstawowym elementem remontów przeprowadzanych w domach i mieszkaniach. W jaki sposób fachowcy będą w stanie odświeżyć ich wygląd?

Na czym polega przygotowanie ściany do ponownego wykończenia?

Prace remontowe to czynności związane z zastąpieniem starych materiałów wykończeniowych nowymi. Dotyczy to także ścian. W tym wypadku konieczne jest zatem usunięcie farby, tapety czy glazury. Podłoże musi być oczyszczone dokładnie, dlatego fachowcy pozbędą się również np. resztek kleju. Nierzadko w trakcie prac remontowych na ścianach  lokalizowane są nierówności, a nawet sporych rozmiarów dziury. W takiej sytuacji niezbędne jest ich szpachlowanie, które wykonać może firma Usługi Wykończeniowe Jakub Rzepka.

Uzupełnienie wszelkich ubytków daje możliwość naniesienia na powierzchnię ściany gładzi gipsowej. Jest to materiał, który zapewnia po szlifowaniu całkowitą gładkość podłoża. Do czynności realizowanych w ramach remontu polegającego na odświeżeniu ścian zalicza się także ich gruntowanie. Za pomocą specjalnego pędzla lub wałka malarskiego na podłoże nakłada się preparat gruntujący. Zwiększa on przyczepność i tym samym gwarantuje właściwe warunki dla nowych materiałów wykończeniowych. Jakie z nich można nałożyć na przygotowane uprzednio ściany?

Tapeta, płytki ceramiczne czy farba – czym wykończyć ścianę?

Atrakcyjne wizualnie ściany stanowią istotny punkt aranżacji pomieszczenia. Ich wygląd zależy od jakości oraz charakterystyki wybranych materiałów wykończeniowych. Do najczęściej wybieranych zalicza się farba, którą wykorzystuje się do malowania ścian. Tworzy ona gładką, równą powierzchnię o wybranym odcieniu. Miłośnicy nietuzinkowych rozwiązań powinni natomiast zainteresować się tapetą. Materiał nakładany w formie pasów o wybranej przez inwestora fakturze nada wnętrzom niebanalnego charakteru.

W pomieszczeniach, gdzie liczy się przede wszystkim funkcjonalność, najlepiej sprawdzą się natomiast płytki ceramiczne. Ze względu na ich parametry wykorzystuje się je w kuchniach czy łazienkach, czyli wnętrzach o wysokim stopniu wilgotności. Nie należy zapominać o nadal dość rzadko stosowanym materiale wykończeniowym w postaci paneli ściennych. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które można z powodzeniem łączyć z innymi sposobami na przygotowanie ścian w domu lub mieszkaniu. Panele dobrze sprawdzą się np. z farbą – zarówno o podobnym, jak i kontrastującym kolorze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz