Artykuł sponsorowany

Remont pokrycia dachowego.

Remont pokrycia dachowego.

Naprawa i wymiana dachu jest konieczna w sytuacjach zagrażających zawaleniem konstrukcji, nieszczelnością oraz gdy przez tę część budynku ucieka ciepło. Prace te powinny być doskonale skoordynowane, dlatego warto skorzystać z pomocy bardzo doświadczonego dekarza, który od lat jest obecny na rynku  i zyskał pozytywne oceny klientów. Jest to bardzo ważne, jeśli zależy ci na  sprawnej i rzetelnej pracy.

Kiedy dzwonić do firmy blacharsko–dekarskiej?

Zwykle remont dachu planujemy z odpowiednim wyprzedzeniem, chociaż niekiedy jest to wymuszone przez niespodziewane okoliczności np. zniszczone pokrycie dachowe przez wichurę lub odkrycie, że w naszym dachu zimą zamieszkała kuna domowa. W zasadzie obecność dzikich zwierząt w naszym najbliższym otoczeniu nie powinna być zaskoczeniem. Wspomniana wcześniej kamionka zawsze wkradała się do budynków gospodarczych czy domostw szukając bezpiecznego i ciepłego schronienia. Kłopot zaczyna się wówczas, gdy zwierzę wykona własne usprawnienia w postaci korytarzy w ociepleniu dachu (tworzą się wówczas mostki termiczne) lub uszkodzi folię dachową. Dodatkowo należy liczyć się z pozostawionymi resztkami pożywienia i odchodami. Ocenę zakresu prac, plan i kosztorys otrzymasz na etapie, nim firma rozpocznie prace. Specjalista taki jak pan Przemysław Liberek (firma Bingo) z Łopuchowa w Wielkopolsce od lat z powodzeniem realizuje zlecenia kładzenia, remontu i wymiany pokrycia dachowego. Skorzystaliśmy z jego pomocy, aby zasięgnąć wiedzy w tym temacie.

Wymiana pokrycia dachowego i zabezpieczenie przed dzikimi zwierzętami.

W pierwszym etapie prac, firma zajmie się demontażem starego dachu i zabezpieczeniem powierzchni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Stara i uszkodzona np. przez kunę warstwa ocieplająca zostanie wymieniona na nową, a całość konstrukcji zostanie odpowiednio zabezpieczona. Pamiętaj, aby porozmawiać z fachowcem o zabezpieczeniu wszystkich wlotów wentylacyjnych za pomocą stalowej siatki lub metalowej taśmy perforowanej. Dodatkowo oprócz tradycyjnego odstraszacza ptaków tzw. wróblówki zamów mocną metalową taśmę perforowaną. Będzie to dość skutecznie zniechęcało kunę przed ponowną adaptacją twojego dachu. Podobne rozwiązania można zamontować w okolicy kalenicy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ocieplenia układanego skośnie na krokwiach po uprzednim zastosowaniu dokładnego izolowania za pomocą papy termozgrzewalnej. Można w miejsce miękkiej wełny mineralnej zastosować płyty styropianowe. Zwykle działają zniechęcająco na niepożądanych gości. Przy okazji remontu poproś o zamontowanie systemów odstraszających montowanych wzdłuż okapów. Dokładne i przemyślane sposoby zabezpieczenia dachu przed zwierzętami, wilgocią i zimnem będą gwarancją pięknego i funkcjonalnego dachu na lata.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz