Materiał Partnera

Remont mieszkania – szybko i rzetelnie

Remont mieszkania – szybko i rzetelnie

Wiele czynników decyduje o tym, że pora przeprowadzić remont. Nie zawsze muszą one wiązać się ze złym stanem technicznym. Inwestorzy coraz częściej decydują się na remont ze względów estetycznych. Wciąż zmieniająca się moda powoduje, że coraz częstszym zmianom ulegają wnętrza mieszkań i domów. Aby remont nie był uciążliwy, warto skorzystać z oferty, najlepszych firm wykończeniowych. Co dokładnie znajduje się w zakresie ich usług?

Malowanie ścian

Jedną z najczęściej wykonywanych czynności podczas każdego remontu jest malowanie ścian. Są to stosunkowo duże powierzchnie, które w znacznym stopniu decydują o wyglądanie mieszkania. Ich profesjonalne pomalowanie tylko pozornie może wydawać się proste. Powierzchnię ściany trzeba najpierw odpowiednio przygotować. Dokonuje się tego za pomocą szpachlowania i gruntowania. Czynności te mają zapewnić nowej farbie zdecydowanie lepszą przyczepność. Jeżeli chodzi o farby, to przy ich wyborze zdecydowanie najlepiej kierować się jakością. W mieszkaniach, w których znajdują się małe dzieci i zwierzęta domowe, doskonale sprawdzą się farby o zwiększonej odporności na zabrudzenia. Choć droższe są od swoich standardowych odpowiedników, to ich zakup zdecydowanie lepiej traktować jest w kategoriach inwestycji, która szybko się zwróci. Podczas malowania bardzo ważne jest również zabezpieczenie mebli i pomieszczenia specjalnymi foliami.

Miejsca newralgiczne takie jak listwy podłogowe i parapety okleja się taśmami, aby uniemożliwić farbie zaciekanie. Aby mieć pewność, że prace malarskie wykonane zostaną z troską o najmniejszy nawet detal, warto zlecić je najbardziej renomowanym ekipom remontowym. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Klug, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom łatwy dostęp do usług remontowych na najwyższym poziomie. Co jeszcze znajduje się w ofercie profesjonalnych firm remontowych?

Tapetowanie ścian

Kolejnym ze sposobów estetycznego wykończenia ścian jest tapetowanie. Dzięki ogromnej różnorodności kolorów, wzorów i faktu tapety są również doskonałym sposobem na oryginalną i wyjątkową aranżację każdego wnętrza. Tapetowanie ścian można oczywiście przeprowadzić samodzielnie, ale najwyższą precyzję są w stanie zapewnić jedynie najlepsi wykonawcy.

Podobnie, jak w przypadku malowania, prace związane z tapetowaniem, muszą zostać poprzedzone odpowiednimi przygotowaniami. Poza obrobieniem powierzchni, przy tapetowaniu dochodzi jeszcze czynnik klejenia. Ważne, aby klej został przygotowany zgodnie z zaleceniami producenta. Zbyt słaby nie utrzyma ciężaru tapety, a zbyt silny może przyczynić się do zniszczenia jej struktury.

Opracowanie:
Mszana Górna 378
tel. 889 507 832
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz