Materiał Partnera

Remont mieszkania pod klucz – opcja dla bogatych, czy sposób na optymalizowanie kosztów?

Remont mieszkania pod klucz – opcja dla bogatych, czy sposób na optymalizowanie kosztów?

Na temat remontowania mieszkania, domu pod klucz, czy jego pierwotnej aranżacji, krąży wiele mitów. Jednym z nich jest to, że jest to opcja tylko dla osób bogatych, które stać na zatrudnienie drogiej ekipy remontowej, z multidyscyplinarnym zespołem specjalistów. Dlaczego jest to jednak mit? Głównie dlatego, że opcja ta wymaga faktycznie najczęściej porycia wszystkich kosztów przed, w trakcie i krótko po zakończeniu inwestycji, ale przy tym pozwala na znaczne zoptymalizowanie budżetu!

Uproszczona analiza kosztorysu

Jeśli chodzi o koszty wykonania remontu, czy pierwotnej aranżacji domu/mieszkania w wersji pod klucz, warto przede wszystkim przeanalizować kosztorys. Jak już wspomniano wszelkie koszty, związane z zakupem materiałów, czy wykonawstwem działań, należy pokryć przed, w trakcie, jak i po inwestycji, a więc należy posiadać sporą ilość pieniędzy na taką finansową realizację. Pokreślić należy jednak to, że remonty pod klucz wykonują firmy specjalistyczne, z pełnym zespołem remontowym i niewielką ilością podwykonawców – najczęściej pracownie instalatorskie sieci wewnętrznych. Na co to wpływa? Na redukcję kosztów całego przedsięwzięcia, w związku z: jednorazowym opłaceniem obsługi jednej firmy; szybszym wykonawstwem; a także wykorzystaniem przez dane przedsiębiorstwo tańszych materiałów, dzięki preferencyjnym umowom z dobrymi hurtowniami.

To Ty decydujesz, jaką opcję wybrać! Wybieraj mądrze…

Porównując przy tym realizację remontu w sposób etapowy, znacznie rozciągnięty w czasie, należy podkreślić to, że sam koszt realizacji, nigdy nie będzie niższy – o ile działań nie przeprowadzimy na własną rękę. Jedyną pozorną „korzyścią” jest to, że nie musimy inwestować dużych pieniędzy od razu. Najpierw możemy postawić na remont kuchni, a po zabraniu środków, na wykończenie łazienki itd. Pytanie, które się nasuwa, brzmi: Czy warto odkładać w czasie całą inwestycję, która i tak musi być wykonana, zbiorczo wydając na nią około 15-30% więcej środków finansowych, niż w przypadku wersji pod klucz? To zależy już tylko od inwestora. Ci biznesowi – deweloperzy – od lat korzystają z szybszej, czyli tańszej obsługi remontowej. Klienci indywidualni idą tą drogą coraz częścią, choć nie brakuje takich, którzy kierują się ideą powolnego remontu przy wykorzystaniu tylko środków własnych, a nie pożyczek i kredytów. Obie grupy inwestorów, obsługuje zaś firma BUDOWNICTWO Grzegorz Pitek, która zawsze elastycznie stara się dopasować dany model inwestycyjny do potrzeb zleceniodawców. Poproś ją o wstępne przygotowanie kosztorysu, a dowiesz się, czy wersja pod klucz, jest dedykowana właśnie dla Ciebie! 

Opracowanie:
Oława, Opolska 4 lok. 1
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz