Materiał Partnera

Remont łazienki – na co zwrócić uwagę?

Remont łazienki – na co zwrócić uwagę?

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Niekiedy przychodzi nam myśl, aby zmienić jej wygląd. Oczywiście remont łazienki wiąże się z kosztami, a także ogromem pracy, dlatego podejmując decyzję o remoncie należy wszystko dokładnie zaplanować. Odpowiedni plan remontu nie tylko usprawni prace remontowe, lecz będzie gwarancją uzyskania oczekiwanych efektów. O czym musimy pamiętać podczas wizualnej zmiany łazienki?

Określenie własnych potrzeb to podstawa

Remont łazienki wiąże się z dużą ilością pracy, dlatego całość należy rozpocząć od stworzenia odpowiedniego projektu prac remontowych. Jeżeli zależy nam na odświeżeniu tego pomieszczenia oraz nadaniu mu nowoczesnego stylu, już na etapie projektowania trzeba o to zadbać. W tym celu należy przejrzeć, jakie trendy i kolorystyka są obecnie na czasie. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, aby stworzona przez nas łazienka była pomieszczeniem funkcjonalnym. Planując wystrój łazienki przede wszystkim powinniśmy kierować się jedną zasadą – urządzamy ją dla siebie, zatem powinniśmy zaaranżować ją w ten sposób, aby nam się podobała.

W związku z powyższym, zanim kupimy sprzęty oraz materiały niezbędne do remontu, musimy odpowiedzieć sobie na jedno bardzo ważne pytanie, jakie potrzeby mają domownicy i jakie są ich zwyczaje? Może zdarzyć się tak, że część mieszkańców będzie wolała prysznic, a pozostali wannę. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy znaleźć rozwiązanie, które będzie odpowiadało wszystkim użytkownikom. Kwestią sporną mogą być także inne elementy wyposażenia łazienki. Należy dobrze przemyśleć decyzje o tym, czy lepsze będą otwarte półki, czy też korzystniejsze okażą się szafki z drzwiami.

Zmiana płytek i oświetlenia

Dużą rolę w łazience odgrywa również wystrój ścian. Ściany można pokryć farbą, jednakże dużo lepsze wrażenie sprawiają płytki. Należy jednak pamiętać, że płytki ceramiczne, których układaniem zajmują się fachowcy z firmy Styl Dekor, tworzą spore płaszczyzny na podłodze i na ścianach, dlatego ich kolor, wzór i faktura mają ogromny wpływ na klimat i styl całej łazienki. W zależności od wielkości pomieszczenia, będziemy je inaczej urządzać. Do łazienek o niewielkich rozmiarach zaleca się wykorzystanie płytek w jasnych kolorach, które będą optycznie powiększać pomieszczenie. Z kolei w dużych łazienkach dobrym pomysłem jest wykorzystanie zasady kontrastu. Sąsiadujące ze sobą jasne i ciemne płytki wraz z elementami mozaiki będą tworzyły efektowną dekorację.

Sam rozmiar płytek może mieć duże znaczenie na wygląd łazienki. Duże płytki, np. w rozmiarze 60 cm x 60 cm stworzą optycznie większą płaszczyznę niż płytki mniejsze. Wpływ na wygląd pomieszczenia ma także sposób układania płytek. Jeżeli dysponujemy płytkami w kształcie prostokąta, wówczas musimy zapamiętać, że ułożenie ich poprzecznie będzie powodowało poszerzenie łazienki, a ułożenie ich wzdłuż będzie powodowało wizualne wydłużenie pomieszczenia.

Podczas remontu łazienki jedną ze zmian jest wymiana oświetlenia. W łazience przydatne będzie mocne światło, jednak duży wpływ ma także odpowiednie jego rozmieszczenie. Jeśli wybierzemy punktowe oświetlenie na suficie, a także zamocujemy oświetlenie przy lustrze lub oświetlenie boczne, np. kinkiety, to należy mieć na uwadze, aby ich włączniki były niezależne od siebie. Wybór oświetlenia może mieć duży wpływ na stworzenie odpowiedniego klimatu wewnątrz łazienki, a także umożliwi podzielenie jej na strefy.

Opracowanie:
Szczecin, Niemierzyńska 7U lok. 1
tel. 692 914 743
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz