Materiał Partnera

Remont klatki schodowej – stawiając na nowoczesność!

Remont klatki schodowej – stawiając na nowoczesność!

W Polsce działa kilka tysięcy wspólnot mieszkaniowych, które tworzą mieszkańcy kamienic, czy też bloków z wielkiej płyty. Coraz więcej tego typu budynków przechodzi gruntowe remonty dotyczące nie tylko dociepleń elewacyjnych, ale także zmiany estetyki wnętrz. Tutaj głównie mowa o remontach klatek schodowych, które dzięki modernizacjom stają się nowoczesne, jasne i atrakcyjne wizualnie. Niepowtarzalny efekt można jednak uzyskać dzięki kompleksowym działaniom szeroko wyspecjalizowanych firm budowlanych.

Współpraca z firmą budowlano-remontową

Zarządcy wspólnot mieszkaniowych, które prowadzą fundusz remontowy, bardzo często podejmują współpracę z firmami ogólnobudowlanymi, dedykującymi swoje usługi dla klientów indywidualnych, publicznych i właśnie instytucjonalnych. Ważne przy tym jest to, aby dane przedsiębiorstwo wyróżniało się swoim długoletnim doświadczeniem. To w przypadku remontów klatek schodowych, jest bardzo ważne, ponieważ do uzyskania piorunującego efektu przemiany, potrzebna jest wyobraźnia. Wiele tego typu inwestycji ma za sobą firma FalKat, która zajmuje się szerokimi usługami budowlano-remontowymi – od malowania, tynkowania, czy montowania sufitów podwieszanych, po prace instalatorskie i dociepleniowe elewacji. Warto wiedzieć, że tego typu szeroko wyspecjalizowane przedsiębiorstwa zawsze zaoferują korzystne ceny, a także najwyższą jakość wykorzystanych materiałów.

Wymiana podłoża

Pierwszym elementem, który szpeci klatki schodowe starego budownictwa, są betonowe, popękane i szare podłoża. Ich zaletą jest jednak to, iż łatwo można przystosować je do nowoczesnej glazury. Działanie to może odbywać się bez skuwania podłogi – wystarczy wybrać idealnie dostosowane płyty o wysokich własnościach użytkowych, aby znacznie odmienić estetykę wnętrza. Warto przy tym wiedzieć, że dzisiaj często stawia się na wzorzystą glazurę w meksykańskie wzory, która znacznie ożywia smutne pomieszczenie. Istotne jest przy tym również pomalowanie starych balustrad lub ich całkowita wymiana. W zależności od obranego stylu można postawić na te wykonane ze szkła konstrukcyjnego, drewna, czy też z kutej stali. 

Nowe obudowy dla grzejników

Klatki schodowe to wnętrza, które składają się z niewielu elementów. To dlatego należy zadbać o to, aby każdy z nich został podczas remontu w odpowiedni sposób odnowiony. Bardzo ważne jest między innymi pomalowanie grzejników dobrej jakości farbami, które nie stworzą zacieków i dobrze ukryją starą metalową konstrukcję. W przypadku rozszerzonego budżetu można postawić na zainwestowanie w nową obudowę grzejników. Dobra firma remontowa o kompetencjach hydraulicznych, nie będzie miała problemu z ich sprawnym zamontowaniem.

Zwiększone wymiary okien

Ostatnią i najbardziej inwazyjną metodą zmiany oblicza klatki schodowej, jest zwiększenie wymiarów okien. Firma budowlana wykuje nowy otwór, w którym zamontowane będą mogły być nowoczesne, energooszczędne okna o wysokich parametrach izolacji termicznej oraz akustycznej. Najlepiej postawić na spore przeszklenia, dzięki którym do klatki schodowej będzie dopływała duża ilość promieni słonecznych. To w połączeniu z jasnymi otynkowanymi ścianami, nowoczesnymi sufitami z lampami LED i nową glazurą na podłożu, da piorunujący efekt modernistycznego stylu!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz