Materiał Partnera

Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej i jej księgowość

Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej i jej księgowość

Biuro rachunkowe jest idealnym wsparciem dla początkującego przedsiębiorcy, który chce założyć własną działalność. Księgowy oraz doradca podatkowy pomogą zarejestrować firmę oraz wybrać dla niej najbardziej korzystne rozwiązania księgowe i podatkowe. Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą i poradzić sobie z jej księgowością? Dowiedz się więcej i sprawdź, dlaczego Biuro Rachunkowe A. Kasiak, S. Romanek, T. Krzeszowiec z Lublina będzie najlepszym wyborem.

Jednoosobowa działalność gospodarcza – jak ją zarejestrować?

Warto podkreślić, że najlepsze biura rachunkowe w ofercie posiadają także usługę w ramach, której świadczą pomoc w rejestracji działalności gospodarczej. W przypadku osób fizycznych, które są zainteresowane jednoosobową działalnością, należy przede wszystkim wypełnić dokumenty CEIDG-1. Ponadto, księgowy zajmie się także rejestracją do podatku VAT/VAT-EU, w ZUS-ie oraz pomoże wybrać formę rozliczeń księgowych. Dodatkowo, profesjonalne biuro rachunkowe oprócz specjalistów biegłych w księgowości, świadczy także doradztwo podatkowe. Dlatego też w biurach takich jak np. Biuro Rachunkowe A. Kasiak, S. Romanek, T. Krzeszowiec z Lublina można uzyskać pomoc w wyborze formy opodatkowania – doradca podatkowy omówi wszystkie możliwości oraz zaproponuje najlepsze dla danej sytuacji rozwiązanie. Co warto podkreślić, to specjaliści z tego biura nie ograniczają świadczenia usług tylko do osób fizycznych, ale pomagają w rejestracji spółki osobowej oraz spółki prawa handlowego, a w ramach ewentualnych wątpliwości współpracują także ze sztabem doświadczonych prawników.Jak wygląda księgowość działalności gospodarczej? – KPiR i inne ewidencje

Jednoosobowa działalność gospodarcza najczęściej stosuje uproszczoną, tzw. małą księgowość, w której podstawą rozliczeń jest KPiR (Książka Przychodów i Rozchodów) bądź ryczałt. Jest to ewidencja, w której każdorazowo zapisuje się wszystkie zyski oraz wydatki. Oprócz tego, biura takie jak Biuro Rachunkowe A. Kasiak, S. Romanek, T. Krzeszowiec z Lublina pomaga również m.in. w prowadzeniu ewidencji VAT, wyposażenia (w tym np. pojazdu służbowego), środków trwałych itp. Ponadto, biuro rachunkowe z Lublina zajmuje się także składaniem deklaracji podatkowych oraz przechowywaniem dokumentów firmy. Obecnie korzysta z niego wielu przedsiębiorców, w tym freelancerów, którym zależy na czasie, a także pewności, że ich księgowość prowadzona jest właściwie i zgodnie z prawem. Tego typu biuro rachunkowe jest gwarancją rzetelności i terminowości, gdyż usługi księgowe kieruje nie tylko do osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze, ale także średnich i dużych przedsiębiorstw, w których prowadzi także obsługę kadrowo-płacową oraz spółek, w których obsługa związana jest głównie z prowadzeniem ksiąg handlowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz