Materiał Partnera

Regulatory natężenia przepływu RNP i pływakowe czujniki poziomu PCP

Regulatory natężenia przepływu RNP i pływakowe czujniki poziomu PCP

Odpowiednia automatyka przemysłowa ułatwia pracę i zwiększa poziom bezpieczeństwa. Konieczne jest jednak jej dostosowanie do wymagań i potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa czy zakładu. Poza samym doborem urządzeń powinniśmy jednak podjąć również współpracę z ich producentem, który gwarantuje urządzenia, sprzęt, czujniki i elementy najwyższej jakości. Będzie to miało w przyszłości znaczenie w naszej codziennej pracy. Jakość odniesie się do niezawodności, z kolei dostępność zamienników i części sprawi, że żadna awaria nie będzie nam straszna, gdyż szybko będziemy w stanie uratować sytuację. Urządzenia takie jak regulatory natężenia przepływu RNP czy pływakowe czujniki poziomu PCP produkowane są przez firmy wyspecjalizowane w tym zakresie.

Regulatory przepływu RNP i ich zastosowanie

W tym przypadku mowa o rotametrycznym wskaźniku przepływu z funkcją nieustannego pomiaru temperatury pływającej cieczy. Może to być woda, jak również jej roztwory. Jego przeznaczeniem jest termostatowanie form do kształtowania gumy poprzez rozdmuchiwanie, form wtryskowych, pomp próżniowych, głowic wytłaczarek, urządzeń kalibrujących, spawarek transformatorowych i w innych podobnych zastosowaniach. Regulatory natężenia przepływu zbudowane są z powtarzających się segmentów, których ilość jest bezpośrednio uzależniona od obwodów termostatowanych w obiekcie termostatowanym.

Pływakowe czujniki poziomu cieczy

Jeśli chodzi o czujniki pływakowe to ich podstawowym zadaniem jest alarmowanie pojawiają się graniczne wartości niekrystalizujących się mediów. Działanie tego rodzaju urządzeń jest stosunkowo proste. W czujnikach pływakowych dochodzi do zamykania (z) lub też otwierania (o) styków kontaktronów zwiernych lub przełączaniu (p) styków kontaktronów przełącznych. Czujniki te wyposażone są w magnesy i poruszają się z siłą wyporu konkretnego medium wzdłuż rury prowadzącej , a styki kontaktronu są otwierane lub zamykane. Dzięki temu, gdy dochodzi do przekroczenia dolnej lub górnej granicy kontrolnej zostaje to zaalarmowane.

Systemy automatyki przemysłowej mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw. Dlatego są niezwykle istotne, a ich dopasowanie do  potrzeb powinno być perfekcyjne. Wskazane jest oczywiście również korzystanie z wysokiej  jakości sprzętu do takich pomiarów.

Opracowanie:
Gliwice, Sowińskiego 5
tel. 32 238 03 83
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz