Materiał Partnera

Regeneracja wtryskiwaczy – wszystko, co musisz wiedzieć

Regeneracja wtryskiwaczy – wszystko, co musisz wiedzieć

Wtryskiwacze są bardzo ważną częścią każdego auta. Po dłuższym czasie zużywają się, co może powodować wiele problemów. W takiej sytuacji najlepiej jest przeprowadzić regenerację wtryskiwaczy. Na czym ona polega? Dlaczego lepiej regenerować stare wtryskiwacze niż kupować nowe? Odpowiedzi na te pytania poznacie, czytając ten krótki poradnik dla kierowców.

Kiedy konieczna jest regeneracja wtryskiwaczy?

Po dłuższym czasie użytkowania samochody, zwłaszcza z silnikiem diesla zaczynają działać gorzej. Im większy przebieg, tym samochód gorzej zapala. Często zaczyna też bardziej kopcić w trakcie jazdy. Dość często za te problemy odpowiada zużycie wtryskiwaczy. W takiej sytuacji mamy dwie możliwości – możemy wtryskiwacze po prostu wymienić na nowe – to jednak wiąże się z naprawdę dużymi kosztami. Alternatywą, na którą decyduje się większość kierowców, jest po prostu regeneracja wtryskiwaczy. Pozwala ona na to by, za mniejsze pieniądze, znów cieszyć się samochodem, który będzie działał jak nowy. Regenerację wtryskiwaczy wykonają dla nas fachowcy z firmy Dziak Motosport. To prawdziwi profesjonaliści.

Jak przebiega regeneracja?

Kiedy zaniesiemy do warsztatu wtryskiwacze do naprawy, powinniśmy opowiedzieć też o objawach awarii – dzięki temu łatwiej będzie odnaleźć przyczyny problemów. Następnie wtryskiwacz trafia na stół probierczy – tam dokładnie sprawdzane jest jego działanie. Kiedy takie badanie wykaże usterki, wtryskiwacz rozbierany jest na części. Samo sprawdzenie działania wtryskiwacza, w zależności od jego typu, kosztuje od kilku do kilkudziesięciu złotych. Po rozebraniu wtryskiwacza każda część jest myta myjką ultradźwiękową, co pozwala pozbyć się osadu i przeprowadzić dalszą dokładną kontrolę poszczególnych elementów wtryskiwacza. Elementy wtryskiwaczy są niezwykle małe, dlatego czasem dokładne ich zbadanie wymaga użycia mikroskopu. Kiedy jakiś element zostanie uznany za uszkodzony, wymienia się go na nowy. Kolejny krok regeneracji wtryskiwaczy to złożenie ich w całość. Ważne, by zrobić to precyzyjnie, uważając na ewentualne zanieczyszczenia – mogą one uszkodzić wtryskiwacze. Ze względu na niewielkie rozmiary tych części do złożenia wtryskiwaczy potrzebne są specjalistyczne, bardzo precyzyjne narzędzia. Pamiętajmy, że podczas każdego remontu wtryskiwaczy trzeba wymienić ich końcówki, nakrętki i zestaw uszczelnień. Zanim gotowe wtryskiwacze trafią do klienta, znów trafiają na stół probierczy, by sprawdzić, czy wszystko działa jak należy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz