Materiał Partnera

Regeneracja turbosprężarki, czyli drugie życie urządzenia

Regeneracja turbosprężarki, czyli drugie życie urządzenia

Turbosprężarka to urządzenie, które przy właściwym użytkowaniu powinno służyć nam przez długie lata. Tak mówi teoria. Oczywiście w praktyce zdarzają się awarie wynikające z wad konstrukcyjnych, ale najczęściej to niewłaściwa eksploatacja sprawia, że stajemy przed dylematem: zakup nowego urządzenia czy regeneracja obecnego?

Na czym polega regeneracja turbosprężarki

Turbosprężarka to urządzenie, które pracując w ekstremalnych warunkach, wymaga również odpowiedniego traktowania ze strony kierowcy. Jej zadaniem jest wtłaczanie do silnika dużych ilości powietrza, a także zwiększenie jego ciśnienia dzięki energii wydalanych spalin. Sama w sobie jest ona dosyć trwałym elementem. Zdarza się jednak, że ogromne temperatury oraz siły, które powstają podczas eksploatacji, w połączeniu z niewłaściwym użytkowaniem jej przez kierowcę powodują uszkodzenie urządzenia. W wielu przypadkach jednak wymiana turbosprężarki na nową nie jest niezbędna i konieczna. Naprawa i regeneracja turbosprężarek to zadanie, którego podejmuje się wiele serwisów w Polsce. Niestety według niektórych jest to zadanie, które polega tylko na wyczyszczeniu i ponownym złożeniu tego elementu przy użyciu najtańszych części. Jednak prawidłowo wykonana regeneracja powinna obejmować jeszcze kilka niezbędnych czynności. Poza demontażem i czyszczeniem powinna być przeprowadzona również weryfikacja podzespołów i punktów pomiarowych wskazanych przez producenta. Kolejnym krokiem jest wymiana poszczególnych części, takich jak łożyska wirnika oraz wszystkie elementy odpowiedzialne za uszczelnienie. Wymienia się także pierścienie oporowe oraz odrzutniki olejowe. Następnie wykonuje się precyzyjne wyważenie dynamiczne, a następnie złożenie elementu i doważanie wirnika, dzięki czemu wyeliminowane zostaną wszelkie drgania i opory. W tym czasie zespół wirujący jest rozpędzany nawet do 200 tysięcy obrotów na minutę. Pozwala to również na sprawdzenie szczelności całego układu i nowo założonych uszczelek. Do wszystkich zregenerowanych turbosprężarek dołączane powinny być komputerowe raporty z wyważarki i doważarek. Należy pamiętać, że naprawa turbosprężarek i turbin przeprowadzana powinna być na odpowiednim sprzęcie oraz przy użyciu przeznaczonych do tego części. Profesjonalne firmy specjalizujące się w tego typu pracach dają również gwarancję na wykonane przez siebie usługi. Dlatego w poszukiwaniu odpowiedniego wykonawcy warto udać się do sprawdzonego fachowca.

Komu zlecić regenerację turbosprężarki

Powierzenie tego typu prac specjaliście to gwarancja jakości wykonanego zlecenia i oszczędność kosztów, które moglibyśmy ponieść w wyniku niewłaściwego przeprowadzenia naprawy. W przypadku zaistnienia sytuacji wymagającej skorzystania z tego typu usług warto pierwsze kroki skierować do firmy Magdalena Czachor-Radka z Mielca. Specjalizują się oni w naprawie i regeneracji turbosprężarek i turbin. Wykonując powierzone im prace używają tylko i wyłącznie renomowanych i oryginalnych części, a naprawy przeprowadzają na wyjątkowo dobrym i nowoczesnym sprzęcie. Magdalena Czachor-Radka swoim klientom oferuje 12 miesięcy gwarancji, wieloletnie doświadczenie, konkurencyjne ceny i szybkie terminy realizacji.

Sprawnie i fachowo wykonana usługa pozwoli na wydłużenie czasu eksploatacji naszego pojazdu bez potrzeby zakupu nowego elementu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz