Materiał Partnera

Regeneracja sprzęgła – kiedy to się opłaca?

Regeneracja sprzęgła – kiedy to się opłaca?

Uszkodzone sprzęgło można albo wymienić na nowe, albo poddać regeneracji. To drugie rozwiązanie jest znacznie tańsze. Daje też nam gwarancję, że po naprawie wszystko będzie działać doskonale – nie ma ryzyka nieodpowiedniego dopasowania części. Regeneracja sprzęgła to zadanie dla doświadczonych fachowców – specjalistów w tej dziedzinie znajdziemy w firmie Reges A. K. Andrzej Kędzierski.

Regeneracja – kiedy wartą ją przeprowadzić?

Regeneracja sprzęgła to dobre rozwiązanie, jednak nie w każdej sytuacji będziemy mogli z niego skorzystać. Regeneracji warto poddawać sprzęgła zużyte przedwcześnie, na przykład wtedy, kiedy powodem problemów jest zaolejenie, uszkodzenie uszczelniaczy skrzyni biegów czy silnika. Wówczas wymiana całego sprzęgła zupełnie nie ma sensu. Regeneracja jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Regeneracja to tez najlepsza opcja, kiedy nie możemy znaleźć wysokiej jakości taniego zamiennika naszego modelu sprzęgła, a na część oryginalną po prostu nas nie stać, lub nie ma jej w żadnym sklepie. Należy pamiętać, by pracami regeneracyjnymi zajmowali się wyłącznie fachowcy, tacy jak pracownicy firmy Reges A. K. Andrzej Kędzierski. Regeneracja to ogromna oszczędność – za nowe sprzęgło trzeba często zapłacić ponad 2 tysiące złotych. Za kompleksową regenerację sprzęgła zapłacimy tylko kilkaset złotych.

Lepsza regeneracja niż tani zamiennik

Jeśli do wyboru mamy regeneracje oryginalnego sprzęgła lub zakup taniego, nieoryginalnego zamiennika, to regeneracja będzie zdecydowanie lepszym pomysłem. Tanie części zamienne niewiadomego pochodzenia to coś, na czym zdecydowanie nie powinniśmy polegać. Poza tym, takie tanie części często i tak kosztują porównywalną cenę do kosztów regeneracji oryginalnych podzespołów. Zamienniki mogą być źle spasowane. To w krótkiej perspektywie czasu może niestety prowadzić do kolejnej awarii, a przecież nikt nie chce za często odwiedzać mechanika samochodowego. Prawidłowo przeprowadzona regeneracja sprzęgła, pozwoli nam długo cieszyć się w pełni sprawnym autem. Trzeba tylko początkowo poświęcić na nią trochę więcej czasu, niż w przypadku wymiany sprzęgła na nowe. Regeneracja jest czasochłonna, ponieważ składa się na nią kilka etapów prac – od demontażu sprzęgła, poprzez rozłożenie go na części, czyszczenie i dokładne sprawdzenie każdego elementu. Nie można pominąć żadnego etapu, jeśli regeneracja ma mieć sens. Im bardziej doświadczony fachowiec, tym prace idą szybciej, dlatego warto skorzystać z usług Andrzeja Kędzierskiego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz