Materiał Partnera

Regeneracja rozruszników i alternatorów

Regeneracja rozruszników i alternatorów

Samochód zbuntował się kolejny raz i nie można go uruchomić? Jak wiadomo zazwyczaj dzieje się to wtedy, kiedy nie powinno, kiedy śpieszymy się do pracy, do rodziny czy na zajęcia. Problemy z odpaleniem samochodu mogą być sygnałem bardzo różnych problemów, ale być może chodzi o naprawę rozrusznika lub alternatora. Silnik samochodu to bardzo skomplikowana część naszego pojazdu, wszystkie jego elementy muszą chodzić jak w zegarku!

Dzisiejsze samochody składają się z wielu systemów, również elektrycznych, które wymagają regularnego serwisowania. Warto takie zadanie zlecić profesjonalnemu warsztatowi jak Elektro-Mot. Istniejemy na rynku od wielu lat, co pozwoliło nam zdobyć doświadczenie w pracy z wieloma markami. Dziś zajmujemy się regeneracją, naprawą i montażem w samochodach osobowych, ciężarowych i w autobusach. Nasz zespół to wykwalifikowani pracownicy, którzy do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie. Oferta obejmuje elektrykę samochodową, naprawę alternatorów, naprawę rozruszników, montaż kamer cofania oraz instalacji zabezpieczających przed kradzieżą.

Problem z uruchomieniem samochodu

Każdy kierowca miał przynajmniej raz w życiu problem z uruchomieniem samochodu. Zazwyczaj wpadamy wtedy w panikę, bojąc się wysokich kosztów naprawy pojazdu. Nie pomaga przy tym fakt, że dzieje się to zazwyczaj wtedy, gdy najbardziej potrzebujemy auta, aby podwieźć dzieci do szkoły, jechać do pracy lub na ważne spotkanie. Przyczyna takiej sytuacji może być banalna jak rozładowany akumulator, ale czasami mamy mniej szczęścia. Wtedy pomoże wykwalifikowany elektryk samochodowy, który w kilka minut zdiagnozuje przyczynę naszych problemów. Może nią być rozrusznik, czyli niewielkie, ale skomplikowane w budowie urządzenie, którego zadaniem jest szybkie i sprawne uruchomienie silnika. Jeśli po próbie uruchomienia samochodu słyszymy puknięcie, rozrusznik się nie kręci albo kręci się, ale samochód nie odpala czy rozrusznik kręci się, ale nie na tyle, aby uruchomić auto, oznacza to, że właśnie on jest tu głównym winowajcą.

Problemy ze źródłem prądu

Jeśli mamy trochę szczęścia i po kilku próbach samochód odpali albo na razie dokucza nam jedynie głośna praca samochodu, oznacza to, że rozrusznik domaga się uwagi, ale niekoniecznie trzeba go od razu wymieniać na nowy. Czasami wystarczy przeprowadzić jego regenerację, aby posłużył nam jeszcze przez jakiś czas. Taka regeneracja właśnie jest naszą specjalnością. Zdajemy sobie sprawę w tego, że wszystkie podzespoły z czasem wymagają wymiany, jednak często wystarczy odnowienie pewnego elementu. Na przykład, jeśli zauważymy, że elektryka w samochodzie zaczyna się dziwnie zachowywać, na przykład miga kontrolka akumulatora przy włączonym samochodzie, zamek elektryczny sam się zamyka lub światła nie chcą się włączyć to znak, że o uwagę dopomina się alternator. Wykorzystując odpowiedni sprzęt diagnostyczny, szybko znajdziemy usterkę i usuniemy ją, przeprowadzimy pełną regenerację alternatora, dbając o bezpieczeństwo Państwa i Państwa pasażerów podczas jazdy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz