Artykuł sponsorowany

Regeneracja reflektorów samochodowych krok po kroku

Regeneracja reflektorów samochodowych krok po kroku

Jeśli lampy samochodu coraz gorzej świecą, a ich wygląd daleki jest od nowości, warto sprawdzić, czy nie uległy one zmatowieniu. Zdarza się to często, zwłaszcza w starszych modelach aut i może stanowić zagrożenie zarówno dla Ciebie, jako kierowcy, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Poddając reflektory samochodowe regeneracji, można przywrócić im dawny blask – sprawdź na czym polega ten proces.

Dlaczego reflektory samochodowe matowieją?

Z czasem wszystkie podzespoły auta ulegają stopniowemu zużyciu. Dotyczy to także reflektorów, które pod wpływem uderzania o nie drobinek piasku, cząstek roślinnych, asfaltu, a także działania soli drogowej i innych materiałów ulegają zarysowaniom i zmatowieniu.

W efekcie lampy samochodu świecą słabiej, co pogarsza widoczność i stanowi ryzyko wypadków drogowych. Co więcej, porysowane reflektory łatwiej ulegają ponownemu zanieczyszczeniu. Z tego względu, gdy zauważysz pogorszenie działania lamp samochodowych, powinieneś udać się do warsztatu, oferującego regenerację reflektorów oraz polerowanie kloszy.

Regeneracja reflektorów samochodowych

Regeneracja reflektorów samochodowych pozwala przywrócić im dawny blask i funkcjonalne działanie, a przy tym jest dużo tańszym rozwiązaniem, niż wymiana tych podzespołów na nowe. Wykonują ją wyspecjalizowane firmy, takie jak TMC - Regeneracja reflektorów i zderzaków i składa się na nią szereg czynności.

Pierwszym etapem regeneracji odbłyśników, które odpowiadają za odpowiednie ukierunkowanie światła, jest delikatne otwarcie reflektora, a następnie oczyszczenie i umycie go zarówno od zewnątrz i wewnątrz. Podczas tego działania łatwo jest uszkodzić lampę, dlatego proces ten powinien być wykonywany jedynie przez doświadczonych specjalistów. Po oczyszczeniu lampy należy usunąć starą powłokę lakierniczą za pomocą odpowiednio dobranych materiałów ściernych.

Tak przygotowany reflektor odtłuszcza się i przygotowuje do ponownego lakierowania na przykład za pomocą specjalistycznego podkładu. Kolejnym etapem jest lakierowanie lampy, oraz nałożenie nowej powłoki na odbłyśniku metodą metalizacji próżniowej. Tak zregenerowane reflektory zabezpiecza się, by zachowały piękny wygląd przez długi czas.

Polerowanie kloszy

Czasem regeneracja całych reflektorów nie jest konieczna i wystarczy poddać auto procesowi polerowania kloszy. Pozwala to przywrócić im gładkość i przejrzystość, bez potrzeby wymiany tych elementów na nowe. Zanim jednak zdecydujemy, czy poddać reflektory polerowaniu, czy całkowitej regeneracji, warto omówić to ze specjalistami, którzy profesjonalnie doradzą wybór najlepszej usługi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz