Artykuł sponsorowany

Regeneracja podzespołów - czy warto?

Regeneracja podzespołów - czy warto?

Będąc właścicielem pojazdu, na pewno zdajesz sobie sprawę, że niezbędne jest wymienianie niektórych części samochodowych. O ile są części, które kosztują kilkadziesiąt złotych, tak bardzo często dochodzi do awarii podzespołów, których koszt wynosi nawet kilka tysięcy złotych. W tym artykule dowiesz się, jakie części samochodowe warto regenerować oraz jakie zalety ma tego typu zabieg!

Na czym polega regeneracja części samochodowych?

Regeneracja podzespołów obejmuje wszystkie czynności, których wykonanie pozwala na przywrócenie sprawności danej części. Dzięki tego typu zabiegom możliwe jest ograniczenie kosztów naprawy oraz co najważniejsze, brak konieczności zakupu nowej. Musisz mieć na uwadze, że nie warto zlecać regeneracji podzespołów samochodowych nieprofesjonalnej osobie. Jednym z godnych polecenia zakładów mechanicznych, który od lat specjalizuje się w odnowie zużytych części samochodowych jest Zakład Marcina Zwolenkiewicza. W ich ofercie znajdziesz między innymi:

  • regenerację wtryskiwaczy
  • regeneracje pomp wtryskowych
  • regeneracje silników
  • szlifowanie wałów
  • naprawę wtryskiwaczy.

Oczywiście firma zajmie się zregenerowaniem innych podzespołów samochodowych. Jeżeli zależy Ci na określeniu kwoty naprawy, musisz skontaktować się z mechanikami, którzy wykonają szczegółową wycenę na podstawie stopnia zużycia oraz zakresu koniecznych do wykonania prac.

Czego nie warto regenerować?

Nie każdy ma świadomość, że nie wszystkie elementy pojazdu mogą zostać poddane regeneracji. Na przykład metalowe części karoserii nie mogą być regenerowane, natomiast plastikowe już tak. Kolejnym przykładem są szyby. Jeżeli w Twoim samochodzie pękła szyba zdecydowanie lepszą opcją będzie wymiana jej na nową. Wyjątkiem są szyby panoramiczne oraz te, które możesz zakupić tylko w autoryzowanych serwisach samochodowych, a ich koszt przekracza tysiąc złotych. W takich sytuacjach możesz podjechać do stacji mechaniki samochodowej i zapytać o możliwość naprawy powstałych uszkodzeń. Trzecim podzespołem, który nie warto regenerować są chłodnice. Jeżeli to one uległy awarii, najlepszym rozwiązaniem będzie ich wymiana na nową.

Wiele osób ma wątpliwości co do regeneracji turbosprężarek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby naprawić uszkodzoną turbosprężarkę, jednak musi wykonać to osoba, która posiada doświadczenie oraz umiejętności w tego typu czynnościach. Filtry cząstek stałych to kolejna część, której regeneracja wzbudza kontrowersje. Aczkolwiek dopuszczalne jest powierzchowne wyczyszczenie wspomnianego filtra. Jeśli uszkodzenia są spore, zaleca się jego wymianę.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz