Materiał Partnera

Regeneracja manualnych skrzyń biegów

Regeneracja manualnych skrzyń biegów

Aby nasz samochód poruszał się po drogach szybko, płynnie, a także bezpiecznie i dla nas komfortowo, jego ważny element, jakim jest skrzynia biegów manualna, musi działać w 100% prawidłowo! Niestety jak każdy podzespół, również i ten po pewnym czasie traci swoje fabrycznie nowe parametry użytkowe, przyczyniając się do zmniejszonych osiągów. Każdy objaw nadchodzącej usterki, należy zatem, jak najszybciej eliminować!

Objawy usterek skrzyni biegów

Kiedy należy udać się z naszym pojazdem i skrzynią biegów do mechanika? Przede wszystkim wtedy, kiedy zaobserwujemy szereg różnych objawów, mogących wskazywać na usterki. Mowa o wycieku oleju, głośnej pracy skrzyni biegów (najczęściej specyficzne szumy), o tzw. wyskakiwaniu biegów, a także o zgrzycie w momencie przełożenia. Często występującym wskazaniem do serwisu, jest również występowanie oporu przy zmienianie biegów. Pamiętaj zatem, o tym, aby przy tego typu objawach, jak najszybciej udać się do dedykowanego zakładu naprawczego, który wykonuje procesy regeneracji manualnych skrzyń. Warto dokonywać tego również co kilkadziesiąt tysięcy pokonanych kilometrach, kiedy to należy wymienić/uzupełnić oleje przekładniowe.

Regeneracja skrzyni biegów – na czym polega?

Regeneracja skrzyni biegów polega na wymianie jej zużytych komponentów takich, jak między innymi synchronizatory, uszczelki, koła zębate, głowice, czy też łożyska. Elementów, które powinny zostać zmienione na fabrycznie nowe, może być od kilku, nawet do ponad 20! Ważne przy tym jest jednak to, aby pracownicy danego zakładu serwisowego, przeprowadzili ważny proces, za który uważa się regulację luzów oraz naciągi łożysk. Bez dokonania tych czynności, cała regeneracja, czy też większa naprawa, nie mają większego sensu. Zawsze zatem pamiętaj o tym, aby spytać, czy warsztat wykonuje tego typu działania! Jest to jeden z wyznaczników profesjonalnych, kompleksowych, a także solidnych usług.

Proces regeneracji skrzyni biegów

Regeneracja skrzyni biegów, to proces przygotowywany tylko przez zakłady, posiadające pracowników o szerokiej wiedzy konstrukcyjnej, którzy pracują na najlepszych z możliwych sprzętach serwisowych i diagnostycznych! W uproszczeniu działania ich opierają się o:

  •         określenie usterki,
  •         wyjęcie skrzyni biegów z pojazdu,
  •         rozłożenie skrzyni na elementy składowe,
  •         określenie stopnia zużycia danych komponentów,
  •         wymiana uszkodzonych elementów,
  •         złożenie wszystkich elementów w całość,
  •         zamontowanie nowej skrzyni biegów,
  •         zalanie jej olejem.

Takie specjalistyczne działania, wykonują między innymi doświadczeni pracownicy zakładu MSM Skrzynie Biegów, który słynie w całej Polsce, również z ich szerokiej sprzedaży. To tam możesz zarówno kupić, jak i odsprzedać, nawet uszkodzone podzespoły! Z pełną ofertą podmiotu, warto zapoznać się zatem już teraz, na dedykowanej stornie www. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz