Materiał Partnera

Regeneracja dla umysłu i ciała – zaplanuj swój wypoczynek w SPA!

Regeneracja dla umysłu i ciała – zaplanuj swój wypoczynek w SPA!

Coraz popularniejszym sposobem na ucieczkę od miejskiego zgiełku, jest wypoczynek w SPA. Mowa nie tylko o kurortach z wieloma basenami, pokojami masaży i z otwartym drink barem, ale również o mniejszych ośrodkach, które łączą nowoczesność uzdrowiskowych pensjonatów z urokami natury, i tym, co może zaoferować również dana miejscowość. Warto wiedzieć, że z takich placówek korzystają osoby udające się zarówno na wypoczynek, jak i na zdrowotną regenerację umysłu oraz ciała.

Kąpiele solankowe

Jeśli wybierzesz ośrodek wczasowy w górach, który wyróżnia się swoim standardem uzdrowiskowym, z pewnością będziesz mógł zażyć odżywczej kąpieli solankowej. Świetnie wpływają one na organizm człowieka, przynosząc mu ukojenie od stresów, zapewniają eliminację bezsenności, czy też zwiększają ukrwienie krwi, normalizując także ciśnienie w naczyniach. Warto wiedzieć, że kąpiele solankowe, idealnie wpływają również na skórę, zmiękczając i nawilżając naskórek. Jeśli zatem lubisz pływać i bawić się razem z rodziną lub znajomymi w wodzie, zamiast korzystać z chlorowanych basenów modnych ośrodków, wybierz te uzdrowiskowe – z pewnością zapewnią one również tzw. kąpiel perełkową, która wykorzystywana jest do mikromasażu! Odprężenie psychiczne, gwarantowane.

Masaże i inhalacje

Większość ośrodków SPA stawia na oferowanie masaży w czekoladzie, gorącymi kamieniami, czy przy wykorzystaniu akupunktury. Inne podejście mają ośrodki uzdrowiskowe, które zapewniają masaże lecznicze odblokowujące napięcie ciała i wyzwalające w organizmie endorfiny. Jest to jednak możliwe tylko dzięki doświadczonym fizjoterapeutom, którzy potrafią zapewnić gościom relaks, a także sesję terapeutyczną. Warto przy tym wspomnieć również inhalacjach, które są oferowane tylko przez placówki uzdrowiskowo-wypoczynkowe. Tego typu zabiegi są stosowane przy leczeniu astmy, czy alergii wziewnych, a także profilaktycznie, w celu oczyszczenia dróg układu oddechowego. Warto przy tym jednak wiedzieć, że ośrodki oferujące inhalacje, często położone są w górach, gdzie hotelowy wypoczynek w SPA, łączony jest z atrakcjami natury na świeżym powietrzu!

Ośrodek uzdrowiskowy – który wybrać?

Wbrew pozorom w Polsce oprócz wielu ośrodków SPA, można również wybrać bardzo nowoczesne placówki uzdrowiskowo-wypoczynkowe. Przykładem mogą być hotel Magnolia, które zapewniają komfortowe warunki nowoczesnych pokojów, a także piękne ogrody i widoki na Góry Izerskie. Jeśli poszukujesz zatem wypoczynku dalekiego od miejskiego zgiełku, wybierz malownicze miasto Świeradów Zdrój, gdzie od lat leczy się choroby reumatyczne, schorzenia układu ruchu i krążenia, czy też choroby oddechowe i kobiece. Można tam skorzystać z zabiegów: kąpieli czterokomorowej, groty solnej, zajęć fitness, elektroterapii, światłolecznictwa, ultradźwięków, galwanizacji, magnetoterapii, czy też laseroterapii.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz