Artykuł sponsorowany

Rajstopy przeciwżylakowe – czy warto z nich korzystać?

Rajstopy przeciwżylakowe – czy warto z nich korzystać?

Żylaki kończyn dolnych dotykają ogromną część społeczeństwa, zwłaszcza kobiet. Na szczęście istnieją sposoby, które pomagają walczyć z tym nieprzyjemnym schorzeniem. Do najbardziej skutecznych metod można zaliczyć stosowanie rajstop przeciwżylakowych. Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, to właśnie ucisk jest od dawna stosowany w terapii niewydolności żylnej i daje świetne rezultaty.

Nieestetyczne pajączki, uczucie ciężkości w kończynach, obrzęki – znasz te objawy z autopsji? To sygnał, że możesz mieć problemy z niewydolnością żylną! W takiej sytuacji należy zgłosić się do lekarza, który zdiagnozuje problem. Jak sobie pomóc w walce z przykrymi dolegliwościami? Niewątpliwie ulgę przyniesie regularny ruch, odpoczywanie z nogami uniesionymi do góry oraz stosowanie rajstop uciskowych.

Jak działają rajstopy przeciwżylakowe?

Pończochy uciskowe wspomagają proces leczenia żylaków. Minimalizują puchnięcie, ból, poprawiają krążenie krwi i zapobiegają pogłębianiu się zmian. Rajstopy działają, ponieważ pozytywnie wpływają na przepływ krwi oraz limfy w nogach, dzięki czemu uwalniają stopy i nogi od uczucia zmęczenia i obrzęków. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie niewydolność żylną lub dostrzegłaś pierwsze niepokojące symptomy, które mogą świadczyć o schorzeniu, koniecznie zainwestuj w odpowiednie przeciwżylakowe rajstopy, pończochy i podkolanówki. Znajdziesz je w sprawdzonym i cieszącym się uznaniem klientów sklepie medycznym Remedium we Wrocławiu.

Rodzaje pończoch uciskowych

Problem niewydolności żylnej kończyn dolnych jest bardzo powszechny, dlatego w sklepach znajdziemy różne rodzaje specjalistycznych pończoch – cienkie, grube, kryjące, czarne, beżowe i kolorowe. Dzięki temu z łatwością dopasujemy produkt do naszych oczekiwań i garderoby. Przy rajstopach znajdziemy oznaczenia grubości (mmHg), które informują nas o silne nacisku. Pończochy o grubości 8-15 mmHg mogą być stosowane profilaktycznie i zalecane są osobom, które skarżą się na ból i zmęczenie nóg, a także paniom w ciąży. Rajstopy przeciwżylakowe o grubości 15-20 mmHg są przeznaczone dla pacjentów z puchnącymi nogami i z problemami układu krążenia. Produkty z oznaczeniem 20-30 oraz 30-40 mmHg polecane są w trakcie leczenia oraz po operacji żylaków, a także osobom podatnym za zakrzepy. Tego typu pończochy będą odpowiednie także dla kobiet w ciąży, u których nastąpiło zapalenie żył. Natomiast rajstopy uciskowe o grubości 40-50 mmHg pomagają w leczeniu wrzodów i poważnych zaburzeń krążenia, a najgrubsze pończochy z oznaczeniem 50-60 mmHg przepisywane są pacjentom po operacji na obrzęki.

Oceń artykuł (2)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz