Materiał Partnera

Rachunkowość zarządcza – usługi najlepszych biur rachunkowych

Rachunkowość zarządcza – usługi najlepszych biur rachunkowych

Najlepsze biura rachunkowe zajmują się obsługą doraźną oraz stałą w ramach usług księgowo-rachunkowych, czy kadrowo-płacowych podmiotów, rozliczających się według zasad ogólnych, a także uproszczonych. Wiele z nich dzięki wszechstronnej i stale aktualizowanej wiedzy, gwarantuje również wdrożenie w przedsiębiorstwach tak zwanej rachunkowości zarządczej. Jej celem zaś jest nie tylko prawidłowe ewidencjonowanie podatkowe ruchów gospodarczych, ale także prognozowanie tychże operacji i ich optymalizowanie pod kątem finansowym.

Na czym polega wdrożenie rachunkowości zarządczej?

Dzisiaj usługi związane z wdrażaniem rachunkowości zarządczej są bardzo pożądane, a wiele biur rachunkowych podejmujących stałą współpracę z przedsiębiorstwami mimowolnie wprowadza w ich organizację odpowiednie procesy w jej obrębie. Dotyczą one działań planistycznych, kontrolnych, a także organizacyjnych, do których zalicza się optymalizowanie budżetowe, optymalizowanie podatkowe, czy też zmniejszanie ryzyka inwestycyjnego. Dobre biuro rachunkowe, swoje działania rachunkowości zarządczej wykonuje zatem między innymi poprzez weryfikację ksiąg rachunkowych i podatkowych, sporządzanie sprawozdań finansowych i statystycznych, wraz z analizami oraz prognozami ekonomicznymi, czy też poprzez udzielanie szerokiego doradztwa w zakresie rachunkowości i prowadzenia działalności gospodarczej. Takie procesy mogą być bardzo opłacalne zarówno dla firm o długoletniej praktyce, jak i tych raczkujących na rynku. Nowopowstające przedsiębiorstwa dzisiaj wielokrotnie są bowiem zakładane z pomocą biur rachunkowych, które przygotowują m.in. formularze rejestracyjne i aktualizacyjne na potrzeby KAS i ZUS, czy też, które pomagają w wyborze optymalnej formy opodatkowania. Zagwarantują one również doradztwo przy sporządzaniu wniosków kredytowych.

Z jakimi biurami rachunkowymi współpracować?

Jeśli zależy nam nie tylko na doraźnej pomocy biura rachunkowego, czy też na stałej obsłudze kadrowo-płacowej i księgowo-rachunkowej, ale również na analizach finansowych i prognostycznych, warto podejmować współpracę z doświadczonymi podmiotami o szerokiej ofercie usługowej. Takich biur na rynku działa wiele, ale warto kierować się kilkoma innymi wyznacznikami. Jednymi z nich są: klarowne zasady współpracy związane np. z płatnościami za wykonanie zadań, czy też oferowanie pełnej księgowości elektronicznej, czyli usług wykonywanych zdalnie. To pozwoli na określenie opłacalności stałej kooperacji, a także na możliwość wyboru partnera, którego siedziba nie znajduje się w tej samej miejscowości co nasza firma. Polecanym podmiotem o szerokim wyspecjalizowaniu i eksperckim poziomie wiedzy, jest Biuro rachunkowe LEDA, które ofertę kieruje do małych, średnich i dużych instytucji, a także do klientów indywidualnych.

Opracowanie:
Jastrzębie-Zdrój, 1 Maja 16
tel. 608 256 505
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz