Artykuł sponsorowany

Pyszne dania kuchni ukraińskiej – restauracja Smak Ukraiński

Pyszne dania kuchni ukraińskiej – restauracja Smak Ukraiński

Masz ochotę na spróbowanie czegoś nowego? Zastanawiasz się, jakimi daniami charakteryzuje się kuchnia ukraińska? Możesz spróbować wspaniałych i aromatycznych dań w restauracji Smak Ukraiński. Od 25 lat działa w Krakowie, serwując tradycyjną kuchnię oraz zapewniając niepowtarzalny klimat. Komfortowe, urokliwe sale i kameralny ogródek – to między innymi sprawia, że warto wybrać się do tego miejsca i zasmakować ukraińskich potraw.

Prawdziwy klimat Ukrainy

Urokliwa, zabytkowa kamienica, której historia sięga aż średniowiecza, to siedziba restauracji Smak Ukraiński. Wszystkie wnętrza są utrzymane w starej konwencji. W lokalu znajduje się dużo miejsca na organizację rodzinnych uroczystości lub zorganizowanych grup. Restauracja serwuje wiele znanych i lubianych ukraińskich przysmaków, w towarzystwie tamtejszych piw oraz kwasu chlebowego. 

W lokalu można zjeść obiady oraz kolacje we wschodnim stylu, a także sycące śniadania, między 10 a 12. Pobyt w restauracji sprawia, że można poczuć klimat prawdziwej Ukrainy. Rodzinna atmosfera i regionalny wystrój sprawiają, że każde danie będzie smakować wspaniale. Można się przenieść w wyobraźni do samego serca pięknego Lwowa.

Warto wiedzieć, że wszystkie potrawy są serwowane wedle tradycyjnych receptur. Właśnie dzięki temu smakują autentycznie i bardzo domowo. 

Tradycyjna ukraińska kuchnia

Na Ukrainie podstawą kuchennych potraw są chleby oraz potrawy z mąki i kaszy. Istotną rolę mają także mięso, warzywa i ryby. W Restauracji Smak Ukraiński warto wypróbować najbardziej tradycyjne potrawy, które można znaleźć w skrupulatnie przygotowanym menu.

Jak mówi jeden z pracowników zatrudnionych w restauracji:

W kuchni naszego wschodniego sąsiada można spotkać bardzo często potrawy z ciasta, gotowanego we wrzątku. Przepyszne są między innymi warenyky z twarogiem, ziemniakami lub wiśniami. Przychodząc do naszej restauracji oczywiście można ich spróbować, tak samo jak pierogów – pielmieni. Polecamy także tradycyjne narodowe danie, czyli barszcz ukraiński z burakami, kapustą, warzywami, słoniną i dużą ilością śmietany. Każda potrawa jest przygotowana z dbałością o najmniejsze szczegóły, dlatego smakuje tak wybornie.

Innymi potrawami, jakich warto spróbować, są wertuny, czyli polędwica wołowa faszerowana pieczarkami, papryką, ogórkiem kiszonym, kiełbasą i boczkiem w sosie grzybowym. Specjałem są także kotleciki po kijowsku i żarke. Przychodząc do restauracji z pewnością warto zasmakować także solanki mięsnej po lwowsku. 

Opracowanie:
Kraków, Grodzka 21
tel. 12 421 92 94
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz