Materiał Partnera

Pudrowy róż w nowoczesnych aranżacjach wnętrz – kiedy warto go wykorzystać?

Pudrowy róż w nowoczesnych aranżacjach wnętrz – kiedy warto go wykorzystać?

Marka Benjamin Moore kolorem roku 2020 wybrała ciepły, pudrowy odcień różu o nazwie First Light 2102-70. Kolor ten zapewne wejdzie na stałe to aranżacji wnętrz, podobnie bowiem jak ponadczasowe biel, beż i szarość doskonale komponuje się z większością barw. Do jakich aranżacji pasuje i dlaczego właśnie na róż powinniśmy się zdecydować? Tego dowiesz się, czytając ten artykuł.

Róż w najbliższym otoczeniu

Kolor roku ma być odzwierciedleniem tendencji obecnych w architekturze wnętrz, kulturze oraz modzie w ogólności. Kolor roku 2020 ma niejako wyprzedzać przyszłość – określać to, co dopiero ma nadejść. Wybór delikatnego i zmysłowego, ale jednocześnie niezbyt słodkiego różu do tej roli pociąga za sobą pewne konsekwencje, a przy tym wiele mówi o nas. First Light 2102-70 został uznany za odcień, który najlepiej oddaje tendencje we współczesnym sposobie myślenia oraz kierunek, w jakim zmierzamy wraz z nadejściem nowej dekady. Róż nierozerwalnie powiązany jest z optymizmem, radością i szczęściem – właśnie w takim nastroju pragniemy powitać 2020 rok.

Dlaczego warto postawić na róż w projekcie wnętrza nie tylko naszego mieszkania, ale też biura czy studia? Świeży, a zarazem delikatny odcień stanowi doskonałe uzupełnienie dla neutralnych barw, które już od pewnego czasu dominują w architekturze wnętrz. Ponadto każdy dobrze wygląda w różowym pokoju, a wiemy, jak ważne jest pierwsze wrażenie i dobra prezentacja. First Light 2102-70 nie powinien być zatem traktowany jako jedynie odcień różu, ale jako nowy kolor w palecie barw neutralnych obok bieli, beżu i szarości.

Różowe aranżacje wnętrz

Do niedawna kolor różowy kojarzony był wyłącznie z pokojem oraz garderobą dziewczynki czy damską szminką. W ciagu ostatnich lat można jednak zauważyć, że jego znaczenie wzrasta i obecnie znaleźć możemy odcienie różu w eleganckich nowoczesnych wnętrzach. Choć to niezaprzeczalnie kobiecy kolor, First Light 2102-70 dobrze komponuje się z barwami uznawanymi powszechnie za męskie. Wpada nieco w niebieski odcień, ale pozostaje przy tym ciepły i wyrafinowany. Angażując pracownię architektury wnętrz taką jak BK-Art. Projektowanie Wnętrz, możemy stworzyć z użyciem tego koloru aranżację w dowolnej stylizacji, a która będzie się świetnie prezentować w każdej porze roku. Delikatność i miękkość tego  odcienia szczególnie efektownie prezentuje się we wnętrach minimalistycznych o prostych liniach. Warto połączyć go z jasnym drewnem i tkaninami w pastelowych odcieniach. jasny charakter takiej aranżacji warto przełamać dodatkami w rozmaitych odcieniach zieleni. Zaletą First Light 2102-70 jest to, że z powodzeniem możemy zastosować tę barwę na wszystkich ścianach pomieszczenia – salonu czy jadalni – i nie zostanie ono przez nią zdominowane. Innym rozwiązaniem jest użycie różu jako akcentu na suficie.

Opracowanie:
Gdańsk, Bergiela 5 lok. 17
tel. 883 749 317
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz