Materiał Partnera

Przywracanie młodości samochodom to gra warta świeczki.

Przywracanie młodości samochodom to gra warta świeczki.

Odnowa lakieru i tapicerki to spa dla samochodu, przywraca młodość i nie jest to żadne hasło reklamowe. Dzięki odpowiednim środkom i umiejętnościom specjalistów z Garaż Spa, auto niczym nie będzie się różniło wyglądem od fabrycznie nowego z salonu. Jest wiele możliwości, żeby mini zarysowania zlikwidować, a lakier odnowić do tego stopnia, że żadna woda, promienie UV, brud czy kurz nie wpływają na wygląd auta. Nowy wygląd można przywrócić także felgom, lusterkom i lampom samochodowy. Jeśli ktoś sobie zadaje pytanie – czy to w ogóle możliwe? Odpowiadamy, że tak, bo stosowane poniższe techniki, dają niesamowite efekty.

Auto detailing

Dobry detailer charakteryzuje się precyzją i dokładnością. Dzięki specjalistycznym środkom i umiejętnościom czyści dogłębnie auto, przywracając mu stan pierwotny. Na proces wpływa mycie detailingowe, czyli wieloetapowe czyszczenie karoserii, oczyszczanie felg i nadkoli; aplikacja piany aktywnej o odpowiednim pH; czyszczenie zakamarków, wnęk emblematów przy użyciu pędzli i APC; mycie metodą „na dwa wiadra”; dekontaminacja lakieru oraz glinkowanie. Dopiero wtedy można powiedzieć, że auto jest na prawdę umyte.

Detailingowe czyszczenie wnętrza z kolei przywraca stan fabryczny środka pojazdu, a korekta lakieru usuwa zarysowania i odnawia zewnętrzną powłokę lakieru. Korekta może być stosowana w samochodach nowych, kolekcjonerskich oraz używanych. Odmładza lakier nadając mu połysk i usuwając niedoskonałości w postaci m.in. zarysowań. Polepsza wygląd auta, dodaje mu połysku i zabezpiecza auto m.in. powłokami ceramicznymi.

Wjedź więc do Garażu Spa w Łodzi przy ul. Przestrzennej 59a, i wyjedź zupełnie nowym samochodem, zabezpieczając go przed zarysowaniem i warunkami pogodowymi.

Powłoki ceramiczne

Powłoki ceramiczne zabezpieczają lakier i pozwalają na utrzymanie samochodu w idealnym stanie, co pozwala na łatwiejsze mycie auta. Powłoki ceramiczne najlepiej sprawdzają się w autach, które opuszczają salon samochodowy. Z tego też względu, iż zabezpieczony zostaje lakier przed małymi zarysowaniami, ma on wysoki połysk i hydrofobowość. Powłoki ceramiczne stosowane są na lakier i felgi oraz szyby. Auto nowe zyskuje dodatkowy "look", a używane utracony blask  i jest chronione przed mikro zarysowaniami oraz zabezpieczone przed brudem, kurzem i promieniami UV, przed agresywną chemią, kwasami i alkoholami.

Oklejanie samochodów folią

Najlepszą formą zabezpieczenia jest oklejanie samochodu folią. Bezbarwna folii użyta do zabiegu, pozwala na zachowanie oryginalnego, nienaruszonego lakieru do 10 lat. Folia jest samoregenerująca się i pod wpływem ciepła regenerują się niewielkie zarysowania. Folia ułatwia utrzymanie auta w czystości. Efekty po instalacji folii:

  • zabezpieczenie przed brudem, promieniami UV, zarysowaniem, agresywną chemią, kwasami i alkoholami,
  • „samoregeneracja” drobnych rys i zadrapań,
  • zabezpieczenie hydrofobowe lakieru, nieosadzanie się wody i brudu,
  • ułatwienie utrzymania auta w czystości,
  • podniesienie wartości auta

Trzy dostępne w Garażu Spa opcje zabezpieczeń to:

  • przednia część maski, błotników, zderzaka, lamp i lusterek,
  • cała maska, zderzak, nadkola, lampy i lusterka,
  • oklejenie całego samochodu.

Przywracanie świetności tapicerce skórzanej

Regeneracja tapicerki skórzanej jest dość skomplikowanym procesem odbudowy tapicerki i ma zastosowanie przy przetarciach, pęknięciach, niewielkich dziurach. Po zastosowaniu odpowiednich środków — szpachli i wypełniaczy oraz przygotowaniu odpowiedniego koloru lakieru można uzyskać niezwykłe efekty takie jak: odbudowana struktura skóry, usunięcie zadrapań, pęknięć czy dziur po papierosach, po takim zabiegu skóra znów wygląda jak nowa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz