Materiał Partnera

Przykłady biżuterii dla mężczyzn

Przykłady biżuterii dla mężczyzn

O biżuterii mówi się głównie w kontekście kobiet. Dlatego też nie wszyscy wiedzą, że istnieją męskie odpowiedniki tych akcesoriów. Co więcej, patrząc na nie, nikt nie ma wątpliwości, dla kogo zostały stworzone. I choć nie jest wskazane zakładanie zbyt wielu elementów biżuterii jednocześnie, to jeden z nich może wzbogacić stylizację. A zatem, co kryje się pod enigmatycznym określeniem „biżuteria męska”?

Klasyczna elegancja – zegarki i spinki do mankietów

Chociaż kolczyki czy bransoletki dla mężczyzn budzą kontrowersje, to nikt nie buntuje się przeciwko zegarkom i spinkom do mankietów. Nie są one wynikiem nowoczesnej mody – używa się ich od lat. Zegarki można nosić nawet na co dzień, a spinek do mankietów, a także do krawata, używa się najczęściej na specjalne okazje. Jeśli lubisz elegancki i nieco surowy styl, najlepszym wyborem będą dla Ciebie klasyczne spinki. Jeśli natomiast chciałbyś tym drobnym elementem w jakiś sposób wyrazić siebie, postaw na mniej oczywiste modele, np. z logo Twojego ulubionego zespołu lub takie nawiązujące do gier komputerowych. Wybór jest ogromny.

Pierścionki i sygnety

Jest jeden rodzaj pierścionków bardzo popularny wśród mężczyzn, zwłaszcza tych żonatych. Tak jest – chodzi oczywiście o obrączki. Poza nimi, męskie dłonie ozdabiają także sygnety, które przywodzą na myśl dawne czasy. I czasem rzeczywiście pierścionek tego typu jest pamiątką rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Ale obecnie również produkuje się sygnety, które nie skrywają w sobie jeszcze żadnej historii. Dlatego może się w nie zaopatrzyć każdy, kto ma na to ochotę.

Wisiorki, bransoletki i kolczyki

W tej kategorii również znajdują się akcesoria, które nosi wielu mężczyzn. Są to krzyżyki lub medaliki otrzymane na Pierwszej Komunii Świętej. Dla niektórych mają one ogromną wartość, dlatego mężczyźni nigdy się z nimi nie rozstają. Można spotkać się też z wisiorkami typu nieśmiertelniki. Czasem mężczyźni noszą również naszyjniki na rzemykach. Ten rodzaj, podobnie jak wisiorki z drewnianych koralików, może kojarzyć się ze stylem surferskim.  Mężczyźni mogą zdecydować się również na bransoletki – zazwyczaj proste, w stonowanych barwach. U niektórych spotyka się także kolczyki.

Biżuteria męska – nosić czy nie nosić?

Moda stale się zmienia. Coś, co kiedyś było nie do pomyślenia, dzisiaj jest na porządku dziennym. Jedno jest pewne – moda to tylko moda! Jeśli wolisz klasyczny styl, możesz nosić zegarek i obrączkę na co dzień, a na specjalne okazje wybierać spinki. Ale jeśli czujesz, że Twój charakter lepiej oddadzą wisiorki czy bransoletki, nic nie stoi na przeszkodzie.

Noś taką biżuterię, jaką lubisz i poprzez dodatki pokaż światu, kim jesteś.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz