Materiał Partnera

Przygotuj się na nowego pupila w domu – wyprawka dla psa!

Przygotuj się na nowego pupila w domu – wyprawka dla psa!

Przygotowania na przybycie nowego pupila często przebiegają chaotycznie i pod wpływem emocji. By o niczym nie zapomnieć, warto sporządzić sobie listę potrzebnych rzeczy. Niektórzy hodowcy dają podstawową wyprawkę, jednak w przypadku psa ze schroniska lub fundacji, wszystkie niezbędne akcesoria będziemy musieli zakupić sami. Co może się przydać podczas pierwszych dni psa w nowym domu?

Karma dla psa – którą wybrać?

Bez znaczenia, czy adoptujemy szczeniaka, czy też dorosłego psa, nie należy od razu zmieniać mu karmy, gdyż może spowodować to biegunki i bóle brzucha. Zwierzęta ze schroniska są często żywione słabej jakości suchą karmą, dlatego jej zmiana będzie konieczna. Najlepiej wprowadzić ją w ciągu 3-5 kolejnych dni. Pierwszego dnia odejmujemy ¼ porcji poprzedniej karmy i zastępujemy ją nową. Jeśli nie wywoła to żadnej „rewolucji żołądkowej”, następnego dnia można powtórzyć ten krok, zwiększając o kolejną ćwierć, aż dojdziemy do podawania wyłącznie nowego rodzaju pokarmu. Najlepszym rozwiązaniem dla właściciela jest wysokomięsna karma sucha, gdyż nie wymaga ona specjalnego przechowywania. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na karmę suchą, czy mokrą, zawsze trzeba najpierw przeczytać jej skład. Pokarm dobrej jakości powinien mieć co najmniej 60% mięsa i jak najmniej dodatków chemicznych w swoim składzie.

Niezbędne akcesoria

Podstawowymi akcesoriami dla pupila będzie smycz wraz z obrożą. Ważne jest, aby były wykonane solidnie i z trwałych materiałów. Pies nie powinien mieć możliwości uszkodzenia ich bądź zerwania, nawet przy silnym szarpnięciu. Im większe zwierzę, tym grubsza musi być smycz, a obroża szersza. Zdarza się, że duże psy ze schroniska nie potrafią chodzić przy nodze dlatego, jeśli nasz pupil jest sporych rozmiarów, najlepszym rozwiązaniem będą smycze plecione. Do niezbędnych akcesoriów zaliczamy także transporter lub pasy dla psa, umożliwiające bezpieczne przewożenie pupila oraz kaganiec. Dobrze dopasowany kaganiec fizjologiczny pozwala na swobodne oddychanie i picie wody, jednak chroni przed ugryzieniem i uniemożliwia czworonogowi zjadanie śmieci w czasie spacerów.

Zabawki edukacyjne

Żeby zwierzę nie nudziło się podczas samotnego przebywania w domu na czas pracy opiekuna, warto zapewnić mu odpowiednią rozrywkę. Najpopularniejszą zabawką, zapobiegającą lękowi separacyjnemu i niszczeniu jest kong. Można zakupić go między innymi w sklepie internetowym Sierściuchowe Zoo. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w zabawki edukacyjne, które trenują spryt i cierpliwość psa. Najlepiej zacząć od najprostszych mat węchowych. Dobrymi i tanimi zabawkami będą również wszelkiego rodzaju piłeczki, piszczące pajacyki lub gumowe kostki.

Pielęgnacja psa

Do niezbędników pielęgnacyjnych zaliczamy szczotkę, a także szczoteczkę do zębów, która zapobiegnie osadzaniu się kamienia nazębnego. Większość psów ze schroniska wymaga również kąpieli, dlatego mimo dodatkowych zabezpieczeń przed pasożytami, warto zakupić szampon przeciw pchłom.

Opracowanie:
Kobyłka, Napoleona 5, (róg ulicy Jasińskiego)
tel. 666 943 805
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz