Materiał Partnera

Przygotowanie fryzury ślubnej

Przygotowanie fryzury ślubnej

Dzisiejsze przygotowywanie fryzury ślubnej, w dobrych salonach fryzjerskich przypomina proces projektowy, który poprzedzony jest analizą stylu weselnego, kreacji ślubnej, czy pożądanego makijażu. Ważne jest bowiem to, aby włosy panny młodej nie tylko podkreśliły jej urodę, ale także, aby były utrwalone na czas przebiegu całej ceremonii zaślubin oraz zabawy do białego rana.

Wybór fryzury ślubnej

Pierwszym etapem przy tworzeniu fryzury ślubnej, jest dobór jej do obranego stylu ślubnego, oprawy florystycznej, modelu sukni ślubnej, a także oczywiście do urody panny młodej – jej koloru oczu, owalu twarzy, zarysowania brwi itd. Dzisiaj popularne są loki na bok, gładkie podpięcia, półupięcie, skręcone koki, podpięcia z warkoczy, koński ogon, podpięcie w stylu vintage, delikatne loki, czy nawet idealnie proste włosy, np. zaczesane do tyłu!

Zabiegi przygotowawcze

Przed przystąpieniem do tworzenia próbnego upięcia włosów, czy po prostu ich modelowania, zawsze należy przejść różnego rodzaju zabiegi przygotowawcze, czyli regenerujące. Polecana jest między innymi diamentowa odbudowa ARTEGO, która pozwala odzyskać włosom blask, objętość, miękkość, a także lekkość i sprężystość. Kuracja powinna przebiegać zaś nawet kilka tygodni przed ślubem, podobnie, jak koloryzacja włosów, czy proces keratynowego prostowania – w przypadku chęci posiadania fryzury prostej np. z pięknym wiankiem, czy delikatnym diademem.

Fryzura próbna/upięcie próbne

Upięcie, czy fryzura próbna, powinna być przygotowana po zakupie sukni ślubnej, czy po wybraniu rodzaj makijażu. Pozwoli to wyeliminować wszystkie niedociągnięcia w wizerunku przyszłej panny młodej. Każdy nawet najmniejszy szczegół musi ze sobą współgrać. Dlaczego jednak upięcie próbne jest tak ważne? Przede wszystkim, aby określić to, czy kobieta dobrze czuje się w danej fryzurze, czy się ona jej podoba, a także po to, aby precyzyjnie wyznaczyć czas, jaki potrzebny jest do jej wykonania w dniu ślubu.

Fryzura ślubna

Właściwa fryzura ślubna, zawsze przygotowywana jest o ściśle określonej godzinie. Dana stylistka i fryzjerka nie może pozwolić sobie zatem na wydłużony czas modelowania włosów! Wizyta powinna być zatem dokładnie zaplanowana logistycznie tak, aby uniknąć stresu panny młodej. Wysokim profesjonalizmem, wyróżnia się w tym zakresie Salon Fryzjerski PEREŁKA Katarzyny Cieciórskiej, który działa w Brodnicy. To tam również zgłaszają się w dniu ślubu panowie młodzi! 

Z pełną ofertą salonu PEREŁKA, a także przykładowymi stylizacjami, zapoznasz się na jego stronie internetowej!

 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz