Materiał Partnera

Przygotowanie działki pod budowę

Przygotowanie działki pod budowę

Planując budowę domu należy mieć na uwadze kilka ważnych spraw. Przede wszystkim trzeba mieć działkę, na której możliwe będzie wybudowanie domu. Gdy taką posiadamy ważne jest załatwienie spraw formalnych, a także odpowiednie przygotowanie terenu pod budowę. Działka musi zostać dokładnie przygotowana, ponieważ od tego w dużej mierze zależeć będzie końcowy efekt. Przy tak kosztownej inwestycji warto zadbać o każdy szczegół.

Wyrównanie działki i przygotowanie miejsca do składowania materiałów budowlanych

Przygotowanie działki pod budowę nie należy do łatwych zadań, tym bardziej, że wymaga wykorzystania odpowiednich sprzętów, których większość z nas nie posiada. Dlatego przed rozpoczęciem prac związanych z przygotowywaniem terenu należy skontaktować się ze specjalistyczną firmą, która oferuje prace ziemne. Jedną z takich firm jest Creator z siedzibą w Złotokłosie w województwie Mazowieckim. Firma wyposażona w odpowiednie maszyny, czyli koparki, będzie mogła zabrać się do wyrównywania terenu.

Fachowcy zajmujący się na co dzień pracami ziemnymi wiedzą, że na początku należy zwozić na osobną pryzmę darń i żyzną glebę, która pokrywa teren. W sytuacji, gdy będzie jej za dużo przydatne mogą być także inne maszyny. Mowa oczywiście o ładowarce, która umożliwi załadowanie zbędnej ziemi na ciężarówkę i wywiezieniu jej. Jeśli teren nie jest równy, powinniśmy liczyć się z tym, że prace ziemne będą trwały dłużej, a ich koszt będzie większy.

Wyrównanie terenu jest dobrym momentem by ustalić nośność gruntu. Słabą nośność będziemy w stanie zauważyć sami. Wystarczy, że wjedziemy samochodem na wyrównany teren. Jeżeli zaobserwujemy, że powstały duże koleiny, które będą utrudniać przejazd, to będziemy musieli utwardzić teren. W innym wypadku rozpoczęcie prac budowlanych będzie niemożliwe.

Po przygotowaniu terenu pod budowę, ważne jest również zorganizowanie miejsca, gdzie znajdować się będą materiały budowlane. Zgodnie z Prawem budowlanym wszelkie materiały budowlane musza zostać odpowiednio zabezpieczone, by nie były zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi. Materiały nie mogą wykraczać również poza granicę działki, a także nie może grozić im zniszczenie w wyniku działania czynników atmosferycznych.

Robienie wykopów pod fundamenty

Jeżeli mamy już za sobą prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę, a także zorganizowaliśmy zabezpieczenie dla materiałów budowlanych, to kolejnym zadaniem jest wykonanie wykopów pod fundamenty. Wykopy pod fundamenty stanowią ostatni etap przygotowań działki pod budowę. Podczas wykonywania tych prac trzeba zachować dokładność, ponieważ najmniejszy błąd może negatywnie wpłynąć na budowę domu, a nawet może skutkować niezgodnością konstrukcji z projektem.

Wykopy najczęściej wykonuje się korzystając z koparek. Niekiedy o wykonania mniejszych wykopów lepsza okaże się być minikoparka. Dobrze by było, aby wykopami pod fundamenty zajęła się ta sama firma, która przygotowywała działkę pod budowę, ponieważ dzięki temu zaoszczędzimy czas, wiemy jak wygląda praca danej firmy oraz jaki jest koszt usług.

Opracowanie:
Złotokłos, Warszawska 25A
tel. 694 713 961
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz