Artykuł sponsorowany

Przygotowanie dokumentów do legalizacji pobytu w Polsce z firmą JuNa

Przygotowanie dokumentów do legalizacji pobytu w Polsce z firmą JuNa

Legalizacja pobytu w Polsce jest niezbędnym procesem dla obcokrajowców, którzy pragną mieszkać i pracować na terenie naszego kraju. W związku z tym warto bliżej przyjrzeć się poszczególnym etapom tego procesu, a także dowiedzieć się, jakie dokumenty są wymagane oraz jakie usługi oferuje firma JuNa w zakresie wsparcia dla obcokrajowców.

Wnioski o legalizację pobytu

Pierwszym krokiem w procesie legalizacji pobytu jest złożenie odpowiedniego wniosku do urzędu wojewódzkiego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania obcokrajowca. Wnioski te różnią się w zależności od celu pobytu, np. pobyt czasowy, stały lub rezydent długoterminowy Unii Europejskiej. Warto pamiętać, że wniosek należy złożyć przed upływem ważności aktualnego dokumentu uprawniającego do pobytu.

W zależności od rodzaju wniosku o legalizację pobytu obcokrajowiec będzie musiał przedstawić różne dokumenty. W przypadku wniosku o zezwolenie na pobyt czasowy może to być m.in. paszport, umowa o pracę, zaświadczenie o zameldowaniu czy też dokumenty potwierdzające posiadanie środków finansowych na utrzymanie. Dla wniosku o zezwolenie na pobyt stały wymagane są dodatkowe dokumenty, takie jak zaświadczenie o niekaralności czy dowód ustanowienia więzi z Polską (np. małżeństwo z polskim obywatelem).

Wsparcie firmy JuNa

Firma oferuje kompleksowe wsparcie dla obcokrajowców w procesie legalizacji pobytu. Obejmuje ono m.in. sporządzanie dokumentów, tłumaczenia ustne i pisemne, a także pomoc w uzyskaniu karty stałego pobytu dla osób mających związek z Polską. Firma specjalizuje się w tłumaczeniach polsko-gruzińskich, polsko-mołdawskich, polsko-rosyjskich oraz polsko-gruzińskich.

JuNa wspiera również pracodawców, którzy chcą zatrudnić obcokrajowców. Firma oferuje sporządzanie dokumentów niezbędnych do zatrudnienia, takich jak umowy o pracę czy zaświadczenia o zatrudnieniu, a także tłumaczenia wszelkich niezbędnych pism.

Karta Polaka i status rezydenta długoterminowego UE

Warto również wspomnieć, że obcokrajowcy posiadający związek z Polską, np. przez małżeństwo z polskim obywatelem, pochodzenie polskie czy Karta Polaka, mogą ubiegać się o kartę stałego pobytu. Z kolei obcokrajowcy przebywający w Polsce w celach ekonomicznych, po 5 latach legalnego pobytu, mogą starać się o status rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej.

Legalizacja pobytu w Polsce jest procesem wymagającym spełnienia odpowiednich warunków oraz zgromadzenia niezbędnych dokumentów. Wsparcie ze strony firmy JuNa może okazać się bardzo pomocne dla obcokrajowców pragnących mieszkać i pracować na terenie Polski, a także dla pracodawców chcących zatrudnić osoby z zagranicy.

Opracowanie:
Słupsk, Jaracza 28
tel. 579 335 453
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz