Materiał Partnera

Przygotowania do długiej podróży autobusowej

Przygotowania do długiej podróży autobusowej

Podróże autobusem wielu z nam kojarzą się z niewygodą i gdy mamy przed sobą perspektywę kilkugodzinnej lub nawet kilkunastogodzinnej przejażdżki tym środkiem lokomocji nie czujemy entuzjazmu. Niekorzystna opinia o autobusach to pokłosie czasów, w których po polskich drogach poruszały się wyłącznie mało komfortowe, nieprzemyślane konstrukcyjnie pojazdy. Współcześnie podróż autobusem wcale nie musi być niewygodna.

Wybór przewoźnika a komfort jazdy

Mimo poprawiającej się z roku na rok sytuacji w branży transportowej nadal istnieje wielu przewoźników korzystających ze starych – czasem nawet bardzo starych – rozwiązań. Jazda autobusem, który przemierza drogi od kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat nie należy do najprzyjemniejszych. W trakcie planowania podróży musimy zatem sprawdzić nie tylko cenę biletu, terminy i opcje dojazdowe, ale także przewoźnika – najlepiej pod kątem taboru, jakim dysponuje oraz obsługujących dany kurs pojazdów. Na szczęście istnieją przewoźnicy przykładający szczególną uwagę do komfortu pasażerów – jednym z nich jest firma Thermo-Car, której nowoczesne oraz przystosowane do potrzeb współczesnych podróżnych autokary odznaczają się wysokim stopniem wygody. Zamiast kilku lub kilkunastu godzin istnej katorgi nasza perspektywa jawi się w przyjaźniejszych barwach – na miejsce dojedziemy wypoczęci i zrelaksowani, gotowi na kolejne wyzwania.

Jak umilić sobie jazdę autobusem?

Prócz świadomego wyboru przewoźnika, co znacząco podniesie nasz komfort w trakcie podróży autobusem, możemy zadbać o niego także we własnym zakresie. Jedną z podstawowych kwestii jest rozdzielenie bagażu – do większości naszych rzeczy nie będziemy mieli dostępu w trakcie jazdy, zatem niektóre musimy zabrać ze sobą do autobusu. Należą do nich między innymi portfel, telefon czy dokumenty, ale także prowiant i leki, również te o ogólnym działaniu, jak na przykład tabletki przeciwbólowe. Podróż autobusem może się dłużyć, ale istnieje niezawodny sposób na jej przyspieszenie. Wystarczy uciąć sobie drzemkę. Aby nie nadwyrężać kręgosłupa, dobrze jest wyposażyć się w poduszkę zakładaną na kark. Jeśli jedziemy nocą lub w zimne miesiące, to przydatny może być także koc. Jeśli wiemy, że nie zaśniemy, zadbajmy o to, by zapewnić sobie rozrywkę – zapakujmy książkę, smartfon, laptop czy tablet, dzięki którym podróż minie nam szybciej. Na komfort podróży wpływa także rodzaj spożywanego pokarmu. Aby nie przeszkadzać innym podróżnym nie pakujmy kanapek z wonnymi wędlinami. Najlepsze są lekkostrawne przekąski, po których nie poczujemy się ciężko. Do picia powinniśmy natomiast wybrać wodę niegazowaną.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz